GIF Nasıl Yapılır ? WhatsApp GIF ve Sticker Yapımı

tarafından
GIF Nasıl Yapılır ? WhatsApp GIF ve Sticker Yapımı

Kısa, bazen komik ve eğlenceli olan GIF’ler, internette iletişim kurmanın popüler ve eğlenceli bir yoludur. GIF nedir ? Videodan GIF nasıl yapılır ? GIF nasıl yapılır ? sorusunun cevabını burada bulabilirsiniz. Sticker’lar ise son yıllarda hayatımıza giren daha çok WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarında gördüğümüz bir özelliktir. WhatsApp Sticker nasıl yapılır ? Bu rehberde size videodan bir GIF oluşturma işlemini ve WhatsApp için Sticker oluşturmayı göstereceğiz.

GIF nasıl yapılır ? GIF nasıl oluşturulur

GIF Nedir ? GIF Nasıl Yapılır ? Videodan GIF Yapma

GIF’ler genellikle popüler TV programlarından, filmlerinden, komik videolardan alınan sürekli tekrar eden kesitlerden oluşur. GIF’ler sosyal medyada iletişim kurmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Twitter ve Reddit kullanıcıları bunları yıllardır etkili bir şekilde kullanıyor. Facebook bile onları platformun resmi bir parçası haline getirdi. Hemen hemen her şey için GIF kullanılıyor.

Gif nasıl yapılır ? Örnek GIF

GIF’ler kısa, 5 saniyede nadiren sürüyorlar ve genellikle küçük dosya boyutlarına sahipler, bu yüzden web sayfalarının hızlıca yüklenmesini engellemezler. Bir sahneyi belirli bir şovdan veya filmden paylaşmak, o filme bağlı duyguları getirir ve amacınıza güç katar.

Hedef kitlenizle anında duygusal bir bağlantı kurmak istiyorsanız, neden bir GIF yayınlamıyorsunuz?

GIF Yapımı

GIPHY & GIPHY CAM Kullanarak Videodan GIF Oluşturma

Giphy, süper hızlı ve kullanımı kolay bir gif yapımcısıdır.

Eğer bilgisayardan oluşturacaksanız GIPHY web sitesi için tıklayın. Sitede aşağıdaki işlemleri uygulayın.

 • Sağ üst köşedeki “Create” seçeneğini seçin.
 • Üye olun.
 • YouTube’u, Vimeo gibi bir video barındırma platformundan video URL’sini kullanarak veya kendi video dosyanızı yükleyerek GIF yapabilirsiniz.
 • GIF’iniz için başlangıç ​​saatini girin ve süreyi seçin. Ayrıca etiketler ve resim yazıları ekleyebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, en altına gidin ve “GIF Oluştur” u seçin.
 • Artık GIF’i paylaşabilirsiniz.

Mobil bir cihazdan – telefon veya tablet – ile GIF oluşturmak için Android ve iOS’da bulunan GIPHY CAM uygulamasını kullanın.

ImgPlay – GIF Maker Kullanarak GIF Oluşturma

Telefonunuza uygulamayı yükleyin. Android ve iOS desteklidir. Uygulamayı açın. İstediğiniz GIF’e dönüştüreceğiniz video alıntısını seçin. İsterseniz özel başka efektler de ekleyebilirsiniz. Video süresini ve nereden başlayacağını seçerek GIF’i oluşturun.

Diğer Yöntemler

Bilgisayarınıza program yükleyerek de GIF oluşturabilirsiniz. Veya eski stil online gif oluşturucu sitelerden de basit şekilde oluşturabilirsiniz fakat özelleştirme imkanı sınırlı olacaktır.

WhatsApp Sticker Nasıl Oluşturulur ?

Sticker maker uygulamasını kullanarak kendinize özel sticker oluşturabilirsiniz.

WhatsApp Sticker Nasıl Oluşturulur

 • Sticker maker uygulamasını Android ve iOS’dan indirin.
 • Create a New stickerpack butonuna tıklayın.
 • Stickerinize isim verin.
 • Fotoğraflarınızı seçip kırpın. 30 taneye kadar fotoğraf ekleyebilirsiniz.
 • Publish butonuna tıklayın.
 • Artık WhatsApp’da kullanabilirsiniz.