Twitter Dini Gruplara Karşı Nefret Söylemlerini Engelliyor

tarafından
Twitter Dini Gruplara Karşı Nefret Söylemlerini Engelliyor

Twitter, platformlarda nefret söylemine karşı dini gruplara yönelik yasaklayan politikaları bugün duyuruyor. Twitter nefret söylemi ne karşı ciddi bir önlem almış durumda.

Politika bugünden itibaren yürürlüğe girecek ve yeni kuralları uygulamak için derhal güncellenen denetleme uygulamaları uygulanacak. Yeni politika başarılı olursa, Twitter gelecekte korunan diğer insan gruplarına benzer bir standart uygulayabileceğini söyledi.

Twitter Dini Nefreti Yasaklıyor

Twitter artık bu tweetleri engelleyecek

Geçen yıl, Twitter , genel olarak “tanımlanabilir grupları”na karşı nefret dolu söylem politikalarını yeniden yazmalarına yardım çağrısı yaptı . Şirket, teklifin ardından 30’dan fazla ülkedeki insanlardan 8.000 yanıt aldı ve bu kategorinin çok geniş olduğunu belirten geri bildirimlerin çoğu ve daha küçük grupların tanımlanması gerekiyordu. Sonuç olarak, Twitter, özellikle dini grupların nefret dolu söylemlerinin yasak olduğu politikayı test ediyor.

Twitter Dini Nefret Söylemi Yasaklıyor

Twitter politikalarını ihlal eden tweet örnekleri.

Twitter nefret söylemi

Yeni politika, bildirildiği takdirde çıkarılması gereken dini grup üyelerini hedef alan spesifik içerik örnekleri ortaya koyuyor. İnsanları dini uyumları adına insanlıktan çıkaran tweetler – örneğin, onlara “fareler”, “virüsler” ve “kirli hayvanlar” olarak atıfta bulunmak açıkça platform kuralları tarafından yasaklanmıştır.

Twitter’ın güvenlik ekibi bir blog yazısında şöyle söyledi.“İnsanları Twitter’da güvende tutmak için kurallarımızı oluşturuyoruz ve içinde faaliyet gösterdiğimiz dünyanın gerçeklerini yansıtmak için sürekli gelişiyorlar.” “Öncelikli odak noktamız çevrimdışı zararların risklerini ele almak ve araştırmalar dilden insanlaştırmanın bu riski artırdığını gösteriyor.”

Twitter , uzun süredir tacizi tespit etmek ve polis tacizi ile mücadele etmekte ve platformun moderasyon politikasında ciddi değişiklikler yaşanmasına neden olmaktadır. Şirket , geçtiğimiz ayın sonunda, önde gelen siyasi isimler tarafından gönderilen tweetlerin platformun kurallarını ihlal ettiği zaman kullanıcıları bilgilendireceğini açıkladı . Eğer bir dünya lideri zararlı bir şeyi tweetlerse, şirket şimdi tweet’in önüne kullanıcılara içeriğin politikalarını ihlal ettiğini söyleyen gri bir kutu koyacaktır. Kullanıcıların içeriği görebilmeleri için önce kutuyu tıklamaları gerekir.