Telefonu Joystick, Gamepad, Direksiyon Olarak Kullanma

tarafından
Telefonu Joystick, Gamepad, Direksiyon Olarak Kullanma

Telefon nasıl oyun kolu olarak kullanılır ? Telefonu Gamepad, Joystick, Direksiyon olarak kullanma nasıl yapılır ? Bu rehberimizde telefonununuzla oyunlarda oyun kolu olarak kullanmayı göstereceğiz. WiFi veya USB üzerinden bağlantı sağlayarak telefonunuzun üzerinde bulunan dokunmatik ekranı, fiziksel tuşları ve sensörleriyle direksiyon, joystick, gamepad olarak kullanabilirsiniz.

Telefonu gamepad olarak kullanma

Telefonu Joystick (Gamepad), Direksiyon Olarak Kullanma

Monect PC Remote ile bu işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemler dışında birçok özellik ile daha donatılmıştır. Ücretsiz versiyonu çoğu bireysel kullanıcı için yeterlidir. Play Store ve App Store‘de bulunan bu uygulama ile Android ve iOS telefonunuzu joystick,gamepad (oyun kolu), direksiyon olarak kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki önerilen yazılarda bu uygulamanın başka kullanım senaryolarını anlattık. İsterseniz onlara da göz atabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazı

Telefondan Bilgisayara Kablosuz Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır ?

Tavsiye Edilen Yazı

Telefondan PC’ye Görüntü Aktarımı Nasıl Yapılır ? Rootsuz!

App Store için Monect PC Remote Tıkla

Play Store için Monect PC Remote Tıkla

Windows için Monect PC Remote Tıkla (PC’ye yüklemeniz gerekmektedir.)

Uygulamayı telefonunuza kurun. Bilgisayarınıza da programı kurun. Kurulum süreci ileri ileri şeklindedir. En son kurulurken çıkan sürücü yükleme ekranına onay verin yoksa bu özelliği kullanamazsınız. Telefonunuzu gamepad olarak algılaması gerekir.

Bu program ile isterseniz WiFi ile isterseniz USB yoluyla bağlanabilirsiniz. WiFi bağlantı için 2 cihaz aynı ağda olması gerekmektedir. Her iki türlü bağlantıda da veri harcanmıyor. Yani modemden internet yemez. Modeminiz olmasa da taşınabilir ağ oluşturup bağlandığınızda kablosuz olarak da bağlanabilirsiniz. USB ile bağlanacaksanız telefonu kablo ile bağlamanız yeterli.

Aşağıdaki resimde nasıl bağlantı kurulacağına dair işlemler gözükmektedir.

Monect PC Remote Telefonu gamepad olarak kullanma

Bağlantı kurduktan sonra en ortadaki “Layouts” bölümüne girin. Burada sizi birçok oyun türü için hazırlanmış arayüzler karşılayacak ister ordan seçebilirsiniz ister kendiniz de oluşturabilirsiniz, düzenleyebilirsiniz.

Telefonu Gamepad olarak kullanma PC Remote

Oyuna girip “Layout” seçtiğinizde çalışmaya başlayacaktır.

Eğer çalışmaz ise ayarlardan Joypad olarak seçin. Tekrar olmazsa butonları klavyede basılan tuşlara göre düzenleyebilirsiniz. Tuş ayarlaması yaptıktan sonra Joypad modundan klavye moduna geçmeniz gerekli.

Eğer sorun yaşıyorsanız https://www.teknolojidostu.net/forum/ bölümünden sorularınızı iletin. Yardımcı olacağız.