Telefondan PC’ye Görüntü Aktarımı Nasıl Yapılır ? Rootsuz!

tarafından
Telefondan PC’ye Görüntü Aktarımı Nasıl Yapılır ? Rootsuz!

Android ekranı bilgisayara nasıl yansıtılır ? Android telefondan PC’ye görüntü aktarımı yapmak, iOS telefonu PC’ye yansıtma, iOS telefondan bilgisayara yansıtma yapılışı konuları ile ilgili bilgiler bu rehberde olacak. Bu makale ile istediğiniz zaman telefondan PC’ye görüntü aktarıp telefon görüntünüzü, telefondaki resimleri, telefondaki videoları pc’de anlık olarak görebileceksiniz. Hatta iyi bir telefonunuz var ise telefondaki oyunu çok az bir gecikmeyle PC’nizde görebileceksiniz. Telefondan pc’ye görüntü aktarımı yapmak için bu rehberi takip edin.

Telefon Ekranı PC’ye Yansıtma Nasıl Yapılır ? Rootsuz!

Telefondan bilgisayara ekran yansıtma işlemini çoğu telefonda rahatlıkla yansıtabilirsiniz.

Telefondan PC'ye Görüntü aktarma

Telefondan PC’ye Görüntü Aktarımı

1-) Monect PC Remote Kullanarak

Monect PC Remote ile görüntü aktarımı dışında birçok özellik ile daha donatılmıştır. Ücretsiz versiyonu çoğu bireysel kullanıcı için yeterlidir. Play Store ve App Store‘de bulunan bu uygulama ile Android ve iOS telefondan PC’ye ekran yansıtabilirsiniz.

Fakat bu yöntemde bilgisayardan kontrol edemiyorsunuz. Bu programı başa koymamın sebebi birçok özelliği içinde barındırıyor. Ve çoğu zaman sorunsuz çalışıyor. Alttaki Teamviewer ile bazen bağlanmama sorunu ile karşılaşabiliyorsunuz. Monect PC Remote uygulamasını Kendiniz keşfedebilirsiniz veya teknolojidostu.net‘te yakında rehberlerinin devamı gelecek.

App Store için Monect PC Remote Tıkla

Play Store için Monect PC Remote Tıkla

Windows için Monect PC Remote Tıkla (Yansıtacağınız PC’ye yüklemeniz gerekmektedir.)

Bu program ile isterseniz WiFi ile isterseniz USB yoluyla bağlanabilirsiniz. WiFi bağlantı için 2 cihaz aynı ağda olması gerekmektedir. Her iki türlü bağlantıda da veri harcanmıyor. Yani modemden internet yemez. Modeminiz olmasa da taşınabilir ağ oluşturup bağlandığınızda kablosuz olarak da bağlanabilirsiniz. USB ile bağlanacaksanız telefonu kablo ile bağlamanız yeterli bundan sonraki adımları resimli olarak anlatacağız.

A-) WiFi aracılığıyla

WiFi aracılığıyla bağlanmak için iki cihazın da aynı yerel ağda bulunduğundan emin olun. PC’nizin WiFi aracılığıyla bağlı olmasına gerek yok. Ethernet yoluyla bağlı olup Kablosuz modeminize bağlı ise telefonunuz WiFi’ye bağlı olması yeterli.

iPhone telefonunuz varsa App Store’den Android telefonunuz var ise Play Store’den indirip kurduğunuz uygulamayı açın. Bilgisayarınıza da indirdiğiniz programı kurun ve açın. Kurulumu gayet kolay çıkan her isteğe evet ve ileri bastığınızda kuruluyor. Bilgisayarda programı açtıktan sonra bilgisayarda yapacağımız spesifik ayar yok.

Telefonunuzda uygulamayı açtıktan sonra isterseniz altta bağlı olmadığınızda gelen connect butonuyla veya En sağda bulunan kullanıcı simgesine tıklayıp Scan dediğimizde bilgisayarı bulacaktır. Bulmuyorsa aynı ağda değilsinizdir veya PC’den programı açmamışsınızdır.

Bağlandıktan sonra aşağıdaki Utility Tools simgesine tıklayın. Oradan Projectore tıklayın. Bu sizin ekranınızı PC’ye yansıtacaktır fakat maalesef bilgisayardan kontrol edemiyorsunuz sadece projektör işlevi görüyor. Artık telefondan bilgisayarınıza görüntü yansıtabilirsiniz.

Telefondan PC'ye Görüntü aktarma PCremote

B-) USB kablo aracılığıyla

Bu yöntemdede yukarıdakiler geçerli sadece Scan kısmında USB seriyolu işareti seçeceksiniz diğer işlemler tamamen aynı.

2-) Teamviewer kullanarak

Bu yöntemde bazı telefonlarda telefonunuzu uzaktan da kontrol edebiliyorsunuz. Fakat telefonunuz biraz eski ise sadece ekranını yansıtmakla kalırsınız.

İlginçtir bazı telefonlarda çalışıyor bazı telefonlarda çalışmıyor. En azından QuickSupport uygulaması böyle. Bende bağlanmadı ama sizin telefonunuzda bağlanabilir diye yazılı olarak yazacağım.

Bilgisayarınıza Teamviewer indirip kurun. Telefonunuza QuickSupport indirin. Quicksupportu açıp biraz bekleyin. Telefonunuzda ekran kontrol özelliği var ise uzantı yüklemeye yönlendirecektir. QuickSupporttaki ID’yi PC’deki Teamviewerde girin telefonunuzdan izin verin.