Telefondan Bilgisayara Kablosuz Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır ?

tarafından
Telefondan Bilgisayara Kablosuz Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır ?

Android telefondan bilgisayara nasıl dosya aktarılır ? Telefondan PC’ye kablosuz dosya aktarımı yapmak için ne yapabilirim ? iOS telefondan kablosuz dosya aktarımı, iOS (iPhone) telefondan bilgisayara kablosuz dosya aktarımı yapılışı konuları ile ilgili bilgiler bu rehberde olacak. Bu makale ile istediğiniz zaman telefondan PC’ye kablosuz olarak aktarıp hem kablo derdinden kurtulup hızlı bir şekilde kablosuz olarak resimleri, videoları veya herhangi bir dosyayı telefondan bilgisayara, bilgisayardan telefona aktarabilirsiniz. Telefondan kablosuz dosya aktarımı yapmak için bu rehberi takip edin.

Telefondan Bilgisayara veya Bilgisayardan Telefona Kablosuz Dosya Aktarımı Yapılışı

Bu işlemi bir çok uygulama kullanarak yapabilirsiniz. Android ve iOS kablosuz dosya aktarımı uygulamaları.

1-) AirDroid Kablosuz Dosya Aktarımı

AirDroid ile dosya aktarımı çok kolay. Özellikle telefonun birçok özelliğini bilgisayardan kontrol etmeye izin vermesiyle beğenileri kazanıyor. AirDroid indirip telefonunuza kurun. Bilgisayardan web.airdroid.com adresine girin. Açtıktan sonra QR koduyla eşleştirin. Eğer aynı ağdaysanız kotanızdan yemeyecek.

AirDroid Kablosuz Dosya Aktarımı

Buradan Dosyalar bölümüne tıklayın ve karşınızda.

AirDroid Kablosuz Dosya Aktarımı

2-) ES Dosya Yöneticisi Kablosuz Dosya Aktarımı

ES Dosya yöneticisi birçok açıdan yararlı bir program. Birçok özelliği var. Dosya yöneticisi kategorisinde en iyi uygulama belkide.

ES Dosya yöneticisi kullanarak dosya aktarımı için aktarılacak bilgisayar ile aynı ağda bulunmanız gerekiyor. Aktarılacak veya alınacak dosya için bilgisayarın WiFi ile bağlanmasına gerek yok Ethernet kablosuyla bağlı modemde o modemin WiFi ağına bağlı telefon ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Es Dosya Yöneticisi Uzaktan Kablosuz Dosya Aktarımı

Es Dosya Yöneticisi Uzaktan Kablosuz Dosya Aktarımı

ES Dosya Yöneticisini açıp sol menüyü kaydırın. kategorisi altında Uzaktan Yönetim bölümünden Aç diyerek FTP oluşturabilirsiniz. Size FTP linki (ftp://192.168.x.xxx:yyyy) verecek onu Windows dosya yöneticisinin dizin kısmına yapıştırın. Artık dosyaları sürükle bırak yöntemiyle aktarım yapabilirsiniz.

Es Dosya Yöneticisi Uzaktan Kablosuz Dosya Aktarımı

 

3-) Monect PC Remote Kablosuz Dosya Aktarımı

Bu uygulamayı Telefondan PC’ye Görüntü Aktarımı Nasıl Yapılır ? Rootsuz! yazımızda anlatmıştık. Oradaki rehbere bakarak kullanabilirsiniz. Tools bölümünden Data Cable özelliği bunu sağlıyor.

Tavsiye Edilen Yazı

Telefondan PC’ye Görüntü Aktarımı Nasıl Yapılır ? Rootsuz!

Bir sonraki nasıl yapılır rehberlerinde görüşmek üzere. Bizi Sosyal Medya adreslerimizden takip etmeyi unutmayın. Yazılarımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.