Mount & Blade II: Bannerlord Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri

tarafından
Mount & Blade II: Bannerlord Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri

Mount & Blade II: Bannerlord ne zaman çıkacak ? Mount & Blade II: Bannerlord çıkış tarihi nedir ? Mount & Blade II: Bannerlord sistem gereksinimleri nedir ? Bu yazımızda bunları konu alacağız. 27 Eylül 2012‘de bir Türk şirketi olan TaleWorlds tarafından duyurulan bu oyunun yaklaşık 7 senedir tam versiyonu çıkmadı.

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord Çıkış Tarihi

Mount & Blade II: Bannerlord, Orta Çağ temalı bir rol yapma oyunudur. Oyun, Türk firması TaleWorlds tarafından geliştiştirilmektedir. Steam’de Ekim 2016’da yayınlandı fakat bu sadece bilgilendirme sayfası şeklindeydi. Yani oyun için bir indirme imkanı sunulmamıştı. O tarihten bu yana Steam’de güncellemeler ve eklenen, eklenecekleri duyuru olarak paylaşan şirketin bu sefer erteleme olmazsa Mart 2020‘de oyunu indirmeye açıcağı düşünülüyor. Oyunun Mart 2020 tarihinde erken erişime açılması planlanıyor. GÜNCELLEME: Oyunun 31 Mart 2020‘de çıkacağı açıklandı.

Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri

Oyunun sistem gereksinimleri erken erişim için şu şekilde belirtiliyor. Oyun içi güncellemelere bağlı olarak ilerleyen zamanda sistem gereksinimleri değişebilir. Fakat konu güncel kalacaktır.

İşte oyunun Steam’de belirtilen resmi sistem gereksinimleri:

MİNİMUM Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel® Core™ i3-8100 / AMD Ryzen™ 3 1200
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel® UHD Graphics 630 / NVIDIA® GeForce® GTX 660 2GB / AMD Radeon™ HD 7850 2GB
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Dahili GPU (Paylaşımlı, Entegre) sistemde RAM’in (Bellek) 2GB’ını GPU kullanır. * Final Versiyonunda değişebilir. *

ÖNERİLEN Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel® Core™ i5-9600K / AMD Ryzen™ 5 3600X
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 3GB / AMD Radeon™ RX 580
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: * Final Versiyonunda değişebilir. *

Mount & Blade II: Bannerlord Steam Fiyatı Kaç Olacak ?

Mount & Blade II: Bannerlord Steam fiyatı kesinleşmiş değil. Fakat minumum 30$ ile maksimum 55-60$ arası fiyat düşünülüyor. Bunu Türkiye’deki kura göre düşünürsek Steam dolar kurunu bazı oyunlarda 3, bazı oyunlarda 5, bazı oyunlarda 2 olarak aldığından kesin fiyatı söylemek güç. Fakat ortalama 100-150₺ arasında olacağı düşünülebilir. GÜNCELLEME: 150 TL olarak fiyatı belirlendi.

Mount & Blade II: Bannerlord Erken Erişim Fragmanı

Mount & Blade II: Bannerlord Ağustos 2019 tarihinde erken erişim duyurusu olarak YouTube’da bir video yayınladı. Aşağıdaki bölümden izleyebilirsiniz.