İnternette Her Bir Dakikada Neler Oluyor ? 2020

tarafından
İnternette Her Bir Dakikada Neler Oluyor ? 2020

İnternet büyük bir hızla ilerlemeye ve gelişmeye devam ediyor. Her bir dakikada, her saniyede ürünler sürekli satın alınıyor, sayfalar güncelleniyor, içerik yayınlanıyor, videolar yayınlanıyor – ve bu çevrimiçi dünyaya erişim için güçlü bir internet bağlantısı gerekiyor. İnternette insanlar çok fazla işlem gücü ihtiyacı oluşturduğundan bu geniş bağlantı olmazsa olmaz bir olay.

Bu işlemler genelde sosyal medya aracılığıyla sağlanıyor. Sosyal medya ile insanlar güçlü bir iletişim halindeler. Bu yazıda internette bir dakikada neler oluyor hangi işlemler gerçekleşiyor onları inceleyeceğiz.

İnternette bir dakikada olanlar

İnternette bir Dakika

Son zamanlarda, Cumulus’taki sosyal medya başkan yardımcısı Lori Lewis tarafından oluşturulan bir grafik, çeşitli sosyal medya platformlarında dolaşıyor. Çarpıcı grafik, her bir “internet dakikası” nda gerçekleşen işlemleri ölçerek küresel internette gerçekleşen çok çeşitli aktiviteleri göstermektedir.

Tek bir dakikada ne kadar iş yapabilirsiniz ? Muhtemelen sadece bir iki görev. İhtiyacınız olan her şeyi 6-8 saatlik iş vardiyasında, bir veya iki dakika içinde yapmak için genellikle yeterince zordur.

Benim günümde asla yeterli zamanın nasıl görünmediğini düşünmek, sadece bir dakika içinde internette olan her şeye inanmayı zorlaştırıyor. Şov programları ve spor oyunları gibi büyük etkinlikler sırasında, dakikada binlerce tweet gönderildiğini duyuyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, bu süre içinde internette olanların sadece küçük bir yüzdesi.

İnternette her bir dakikada:

  • Facebook’a 1.3 milyon kişi giriş yapıyor.
  • 194 bin kişi Tweet atıyor.
  • İnsanlar 764 bin saat Netflix içeriği izliyor
  • 19 milyon kısa mesaj gönderildi.
  • Google 4.1 milyon arama sorgusuna cevap veriyor.

İnternette bir dakika 2020