Instagram Beğeni Ve Takipçi sayılarını gizlemeye hazırlanıyor!

tarafından
Instagram Beğeni Ve Takipçi sayılarını gizlemeye hazırlanıyor!

instagram

Instagram bize bir gönderinin kaç tane Beğeni aldığını söylemezse daha az kıskanç, utanç verici ve rekabetçi hisseder miyiz? İşte Instagram’ın arkasındaki fikir budur. Instagram beğeni ve takipçi sayısı gizlenecek mi ? Kanada’daki bir denemenin bir parçası olarak her iki yazarın da izleyicilerinden sayıları. Bir gönderinin yaratıcısı, gönderilerini dinleyen herkesin adlarını görmek için Hala Beğeniler penceresini açabilir. Instagram’ın son zamanlarda, takipçilerin saygınlığını daha az belirgin hale getirmek için profili yeniden tasarladık, uygulamanın başı Adam Mosseri’nin dediği gibi.

Instagram Beğeni ve Takipçi Sayısı Gizleniyor Mu ?

Toplamlar gibi, algoritmanın feed’de bir yazıyı nasıl sıraladığını hala etkilese de, piyasaya sürülürse, değişiklik popülerlik yarışması olmak yerine Instagram’ı kendini ifade etmeye odaklayacaktır. Kullanıcıların bir fotoğrafı veya videoyu silmeleri daha az muhtemel olabilir, çünkü yeterince Beğeni almadılar veya otantik bir şey göndermek için Finsta hesaplarına başvurdular, ancak daha az “mükemmel” oldular. Arkadaşları veya etkileyicileri bizden daha fazla Beğeniler görmüyor. Ve insanlar, karmaşık kimliklerini gerçekten temsil eden şeyi göndermeye daha istekli olabilirler çünkü en büyük Like sayısı için mücadele etmiyorlar.

Bir Instagram sözcüsü TechCrunch, “Bu haftanın ilerleyen saatlerinde, Kanada’da Feed, Permalink sayfalarındaki ve Profil’deki fotoğraf ve video görünümlerindeki toplam beğeniyi kaldıran bir test gerçekleştiriyoruz” diyor. “Bunu test ediyoruz çünkü takipçilerinizin paylaştığınız fotoğraflara ve videolara odaklanmasını istiyoruz, ne kadar hoşlandıklarını değil.” Testte Kanadalı kullanıcıların küçük bir yüzdesi, yayınlarının üstünde bir değişiklik olduğunu belirten bir değişiklik görecek Beğenileri nasıl gördüğünüze. ”Duyuru, Facebook’un F8 konferansında bir dizi yeni ürün lansmanının yanı sıra geldi.

Yine de, büyük bir endişe, etkileyicilerin ücretli promosyonlar için sıklıkla keşfedilmesi veya sponsor içeriklerinin halka Beğenilen sayılarla veya Liker listelerinin ekran görüntüsüyle ölçülmesidir. Bir Instagram sözcüsü TechCrunch, “Bunun birçok yaratıcı için önemli olduğunu biliyoruz ve bu test keşif aşamasındayken, marka ortaklarına değer iletmenin yollarını düşünüyoruz” diyor.

TechCrunch, ilk olarak iki hafta önce Instagram’ın Jane Manchun Wong’un belirttiği gibi halka açık Like count’leri sakladığını prototip ettiğini bildirdi. Şirket, özelliğin geliştirildiğini ancak vahşi ortamda test edilmediğini doğruladı. Haber derhal kullanıcılardan bir yorum dalgası başlattı. Pek çoğu, başlangıçta şok olurken, Instagram’ın daha az sayılara bakarak yarattığı toksik kaygıların bir kısmını daha sağlıklı ve daha küçük hale getireceğini düşündü.

 

Peki neden Kanada’da test? “Kanadalılar son derece sosyal ve teknoloji meraklısı ve her ay ailemize bağlı 24 milyondan fazla insan var. Bir şirket sözcüsü, bunu, Instagram’da gelişen bir topluluğu olan dijital olarak meraklı bir kitleyle test etmek istedik ”dedi.

Zorbalıkla Mücadeleye Liderlik
F8 sahnesinde Mosseri, Instagram’ın sadece zorbalıktan vazgeçmek istemediğini, fakat İnternet’in buna karşı mücadelesine önderlik ettiğini açıkladı. Bu amaçla, Instagram’ın daha az toksik ve nefret dolu hale getireceğini umduğu birkaç yeni özellik testini duyurdu.

Yeni bir “dürtme” özelliği, kullanıcıları incitecek bir şey hakkında yorum yapmak üzere olduklarında uyarır. Test, gerçekleşmeden önce zorbalıkla uğraşırken hala sansürün durmasını sağlıyor.
“Dışarıda Modu”, kullanıcıları, yeni bir okula gitmek gibi, yoğun zamanlarda, Instagram’dan mola vermeye teşvik edecektir. Hesaplarını silmek zorunda değiller, ancak yine de göründüğü gibi sürekli bildirimlerden ve endişelerden biraz vazgeçebilirler.
“Etkileşimleri Yönet”, kullanıcıların bazılarını tamamen engellemek zorunda kalmadan belirli kişilerin onlarla etkileşime girme konusunda sınırlar koymalarını sağlar. Belki birisinin yayınlarınız hakkında yorum yapmasını istemezsiniz, ama yine de onlar gibi. Ya da fotoğraflarınızı görmeleri konusunda müthişsiniz ama onlardan DM almak istemiyorsunuz.
Bu özellikler dijital refahı teşvik etmeyi başarırsa, Instagram bunları muhtemelen herkese sunacaktır.

Geçen ay Instagram’ın gönderilerdeki beğenilerin sayısını gizleme planlarını rapor ettik ve şimdi sosyal medya uygulaması da takipçi sayımlarını gizlemeye niyetli.

Bir sosyal medya uzmanı olan Matt Navarra, bir kullanıcı üzerinde test edilen özelliğin ekran görüntüsünü paylaşmak için Twitter’a gitti.

“Instagram da test gizleme takipçisinin profillere güvendiğini (sadece gönderilerdeki sayıma değil)?” Diye yazdı.

Bu fotoğraf, takipçi sayısının görülemediği bir kullanıcının hesabını gösteriyor.

Özelliğin yakında tüm kullanıcılara yayılıp açılmayacağı belli değil, ancak Instagram yöneticileri takipçilerin sayısının daha az önemli olduğu yeni bir düzen üzerinde çalıştığını söyledi.