Instagram Beğeni Sayılarını Gizleme Testini Genişletiyor

tarafından
Instagram Beğeni Sayılarını Gizleme Testini Genişletiyor

Instagram, daha fazla kullanıcı ile gönderilerindeki beğeni sayılarını gizlemeyi test ediyor. Şirket, bugün Mayıs ayında açıkladığı gizli sayım testini altı ülkeye daha genişlettiğini duyurdu: İrlanda, İtalya, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda. Test, teste dahil olan kişilerin varsayılan olarak saklandıkları beğenilere sahip olduğu Kanada’da başladı .

Instagram beğeni sayısını kaldırıyor

Bu özellik kullanıcıların geneline, akışdaki, web’deki ve profillerdeki videolara ve fotoğraflardaki beğenilerin sayılmasını önler. Instagram, ilk anons sırasında takipçilerinin “ne kadar hoşlandıklarını değil, paylaştığınız fotoğraflara ve videolara odaklanmalarını” istediğini söyledi.

Elbette, beğeniler bir kullanıcının görevlerine değer vermenin fiili bir yolu haline gelmiştir. Bir gönderideki daha çok beğeni, tipik olarak bir gönderinin diğerlerini düşürürken, bazı kişilerin kendi özgüvenini artırabilen başka bir kullanıcınınkinden daha etkileyici olduğunu belirtir. Eğer beğenisi olmayan bir özçekim yayınlarsanız, mesela bu korkunç bir duygu. Belki de herkese açık sayımı gizlemek, insanlara, yemek fotoğrafları veya seksi mayo resimleri gibi, iyi bir katılım garantisi olan fotoğrafların aksine, aslında yayınlamak istedikleri içeriğin daha fazlasını yayınlama izni verir.