Instagram Artık Hesapları Kaldırmadan Önce Uyaracak

tarafından
Instagram Artık Hesapları Kaldırmadan Önce Uyaracak

Instagram bugün denetim politikalarını güçlendiriyor ve hesapları silinmeye yakın olduğunda kuralları ihlal eden insanları uyaracak yeni bir özellik ekliyor.

Instagram Uyarısı

Bu uyarı, kullanıcılara Instagram’ın hesaplarından kaldırmak zorunda kaldıkları yayınların, yorumların ve hikayelerin yanı sıra neden kaldırıldıklarını gösterecek. “Kurallarımıza aykırı bir şey yayınlarsanız, hesabınız silinebilir” deniliyor.

Instagram, kullanıcılara ılımlılık kararlarını, web’deki yardım sayfasından geçmek yerine doğrudan uyarı yoluyla itiraz etme şansı verecek. İlk başta yalnızca bazı içerik türleri temyiz edilebilecektir (örneğin çıplaklık veya nefret dolu konuşma için kaldırılan resimler gibi) ve Instagram zaman içinde mevcut içerik temyiz türlerini genişletmeyi planlıyor.

Değişiklik, kullanıcılar için neden sorun yaşadıklarını netleştirmeye yardımcı olacak ve aniden hesabınızın kaybolduğunu bulma şokunu giderecek. Belirgin kural ihlalleri nedeniyle çok sayıda yasaklı hesabın kaldırılması muhtemel olsa da, Instagram – ana şirketi Facebook gibi – kullanıcıların emzirme resimleri veya fotoğraflarını göndermek için fotoğraflarını çektiği çıplaklık ve cinsellik söz konusu olduğunda düzenli olarak denetleme sorunları yaşamıştır. Bu güncelleme bu hataları önlemeyecektir (bu tür fotoğraflara izin verilebilir), ancak kararın alınmasını kolaylaştıracaktır.

Yeni uyarıya ek olarak, Instagram da yöneten ekibine kötü oyuncuları yasaklamak için daha fazla yol gösterecek. Instagram’nın politikası, “belirli oranda ihlal içerik içeriği” gönderen kullanıcıları yasaklamak oldu, ancak artık politikalarını sürekli olarak ihlal eden kişileri de bir süre içinde yasaklayacak. Buradaki tüm detaylar her zaman olduğu gibi belirsizdir; Instagram, ayrıntılar sunmak istemiyor ve kötü oyuncuların sistemi oynamasına izin veriyor, ancak sanki bir teknikte daha az sorunlu hesaba yol açabilecek gibi görünüyor.