Huawei Mate 30 Google Uygulamaları İle Gelmeyecek !

tarafından
Huawei Mate 30 Google Uygulamaları İle Gelmeyecek !

Huawei, bir sonraki amiral gemisi olan Mate 30 için büyük bir barikatla karşılaşabilir – ABD’nin (Google gibi) Çinli telekomünikasyon firmasıyla iş yapmasını yasaklayan Beyaz Saray’dan dolayı Google uygulamaları ve hizmetleriyle gelemeyecek.

ABD yasağı ile Mate 30 Google Uygulamalarını Alamayacak !

Bu, Mate 30 – ve muhtemelen şu anki gecikmeli katlanabilir Mate X gibi yaklaşmakta olan diğer cihazların piyasaya sürüldüğünde ciddi şekilde sınırlı olabileceği anlamına geliyor. Hala özgürce kullanılabilen, çekirdek açık kaynaklı yazılım olan Android’i çalıştırıyorlar. Ancak Google, Mate 30’un ve Mate 30 Pro’nun (18 Eylül’de piyasaya sürüleceği söyleniyor) gemideki Google’ın uygulamalarını ve hizmetlerini sunamayacağını onayladı.

Huawei’ye Mayıs’ta ABD Ticaret Bakanlığı’ndan üç ay uzatma verildi ve “kamuoyunda veya öncesinde kamuya açık olan mevcut Huawei cep telefonlarına“ yazılım güncellemeleri veya yamalar dahil hizmet ve destek sağlamak için ” 16 Mayıs 2019. ” İkinci 90 günlük uzatma daha geçen hafta şirkete verilmiş ve 19 Kasım’da sona ermeye ayarlanmış, ancak bu yalnızca önceden yayınlanan telefonlarda geçerlidir. Mate 30 (ve Huawei’nin yayınlamayı planladığı diğer değişkenler) bu tasarıya uymuyor ve bu nedenle bu muafiyete dahil edilmeyecek.

Huawei Mate 30 Googlesiz gelecek

Google Play Store da dahil olmak üzere Google uygulamaları ve hizmetleri – bir işletim sistemi olarak Android’in önemli bir parçası olarak kabul edilir. Öyle ki, Avrupa Birliği Google’a Google’ın geçen yıl Play Store erişimini zorlamak için kaldıraç olarak kullanması için 5 milyar dolar rekoru kırdı. Android telefon üreticileri, donanımlarında Google’ı aramaya varsayılan olarak atar. Google hizmetleri olmadan Android için tek gerçek başarı hikayesi Amazon’un ucuz Fire tabletleridir ve bunlar Galaxy Note 10 Plus, Pixel 4 gibi cihazlarla rekabet edebilmek için amiral gemisi bir cihaz olan Mate 30 ile tam olarak aynı basketbol sahasında değildir.

Huawei Alternatifler Üzerine Çalışıyor

Çinli telefon şirketleri, Google’ın ülke içinde hizmet sunmadığından beri yıllarca Oyun Mağazası olmadan çalışmak zorunda kaldılar, ancak mağazaya bağlı olarak tüm rakip ve farklı uygulamaların mevcut olduğu yüzlerce uygulama mağazasıyla çok daha kaotik bir pazar .

Huawei, 2018’den beri bu tür durum için bir koşul olarak kendi Play Store alternatifi üzerinde çalışıyor, ancak ABD’nin yasağı, Twitter, Facebook, Pinterest veya başka herhangi bir şirket gibi rakipleri önünde hala bir yokuş yukarı mücadele edeceği anlamına geliyor. ABD merkezli şirket, istese de bu mağaza için uygulamalar sunamayacak.