Hızlı Dosya İndirme Programları – İndirme Yöneticileri 2019

tarafından
Hızlı Dosya İndirme Programları – İndirme Yöneticileri 2019

Yardımcı dosya indirme programları herhangi bir dosya video arşiv ve bunun gibi diğer dosyaları indirmek için çok yardımcı bir araçlardır. Bazılarında bulunan otomatik algılama özelliği ile daha gelişmiş yönetim panelli indirme arayüzüyle işlerinizi rahat yaparsınız. Aşağıdaki listede bu programlar hakkında bilgiler veriliyor. Daha fazla uzatmadan indirme programlarına göz atalım. İşte yardımcı dosya indirme yöneticileri.

idm ve jdownloader yardımcı indirme yöneticisi programları

Hızlı Dosya İndirme Programları – İndirme Yöneticileri

Internet Download Manager

Internet Download Manager (IDM) ile indirme işlemlerinizi 5 katına kadar hızlandırabilir, yarım kalan işlemlere devam edebilir veya indirme işlemi programlayabilirsiniz. Herhangi bir nedenden ötürü oluşan kesintilerle akıllı devam etme özelliğiyle kaldığı yerden devam edebilmektedir. IDM, kolay arayüzü ve tüm tarayıcılarla entegre çalışmasıyla en popüler indirme yöneticisi olmuştur.

Internet Download Manager, diğer indirme yöneticilerinin aksine indirme işlemi sırasında indirilen dosyayı dinamik olarak bölümlere ayırır ve bağlantı kopması yaşanmadan indirme işlemini sonlandırır.

Ayrıca program diğer tüm popüler tarayıcılarla dosya indirmek istediğinizde devreye girer. Programı indirdikten sonra arşivin içindeki setup dosyasını çalıştırın ve 15 saniye bekleyin.

Program kurulmuş ve masaüstünde kısayol olarak yerini alacaktır. Bundan sonra tarayıcınızdan linki açıp Internet Download Manager‘den indirmek. Eğer otomatik devreye girmiyorsa İndirilenlerden linkini kopyalayın programda URL EKLE ye basıp yapıştırın.

JDownloader

jDownloader tüm işletim sistemlerinde (Windows, Linux, Mac…) çalışabilen açık kaynak kodlu ücretsiz bir dosya indirme yöneticisidir. Java üzerinden çalıştığı için javayı destekleyen tüm platformlarda çalışabilmektedir.Birçok dosya hizmeti veren sunuculardan masaüstü programı ile dosya indirmenize imkan verir. JDownloader ile ücretli dosya sunucularından, bu sunucularda ücretini ödediğiniz bir hesabınız bulunmasa dahi dosya indirebilirsiniz. Paralel dosya indirme, Captcha (Resim kodu) çözümleme, otomatik dışarı çıkartma ve daha fazlası JDownloader‘ın özelliklerindendir.

Program sadece bu sitelere paralı üyelikleri olan kişilere değil aynı zamanda ücretsiz olarak bu sitelerden gerçekleştirilmek istenen dosya indirme işlemlerinde de kullanıcılara yardımcı oluyor. Çoklu paralel dosya indirme captcha resim doğrulama tanıması otomatik sıkıştırılmış dosya açma ve daha birçok özelliği bulunan jDownloader paylaşım linklerinin korunması için son günlerde popülerleşen “link şifreleme” sitelerinden birçoğuna da destek sağlıyor. Türkçe dil desteği de bulunan jDownloader programında sık sık karşınıza çıkan arşiv (rar) şifrelerini kayıt altında tutabiliyor ve programın otomatik olarak bu şifreleri girerek arşiv dosyalarının içerisindeki dosyaları klasörlere açmasını sağlayabiliyorsunuz.

Programda part halinde bulunan arşivleri çok rahat indirebiliyorsunuz örneğin Google Drivede 100 partlık arşiv indireceksiniz. Tek tek tıklamak yerine programda URL adresini yazdığınızda tüm partlar otomatik olarak tanınıyor. Youtube’da da aynı şekilde bir çok sitenin desteği var otomatik olarak medyayı görüyor.

   İndir

Teknoloji Dostu Forumuna üye ol! Soruların varsa konu açabilirsin! Forumda yeni konu açıp sorunu belirtirseniz yardımcı olacağız. Bize daha fazla destek olmak için yorumdan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Teknoloji Dostu sitesi olarak bu desteklere ihtiyacımız var. Bize sosyal medya adreslerinden de ulaşabilirsiniz. Yazılarımızı sosyal medyada paylaşarak bize çok büyük bir destek sağlamış olursunuz. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere.