Google Çeviri’nin Anlık Kamera Çevirisi Geliştirildi

tarafından
Google Çeviri’nin Anlık Kamera Çevirisi Geliştirildi

Google, Çeviri uygulamasında kamera özelliğinde önemli bir güncelleme gerçekleştiriyor. Uygulamanın yeni sürümü 60 yeni dil için destek ekliyor; çevrilen metni kullanıcıların ekranlarında daha az karışık hale getiriyor. Haberimizde anlık kamera çevirisine getirilen yeniliklerden bahsediyor olacağız.

Google Çeviri Yapay Zeka anlık kamera çevirisi

Google, Çeviri uygulamasındaki kamera özelliğini yükseltiyor. Yeni AI, dil ve kamera donanımlarının gelmesi sayesinde çeviri metninizi canlı olarak görmenizi sağlar ve şimdi daha iyi hale getiriliyor. Anlık kamera çevirisi faydalı bir özellik haline geldi.

Kamera özelliğinin, menüler ve işaretler gibi şeyleri çevirmek için fevkalade faydalı olduğu Google Translate’in düzenli kullanıcıları için harika bir haber. Bugüne kadar, özellik, düşük kaliteli çeviriler, karışık bir arayüz ve sınırlı bir dil seti ile biraz değişmiştir, ancak bu güncelleme bu üç sorunun da iyileştirilmesine yardımcı olmalıdır.

Güncellenmiş Google Translate uygulaması, kamera özelliğinde daha yumuşak çevrilmiş bir metin içeriyor.

Google Çeviri Yapay Zeka anlık kamera çevirisi

Güncellemenin anahtarı, Google’ın yapay makine çevirisi (NMT) olarak bilinen AI çeviri yöntemlerinin bütünleşmesidir. Bu modeller Google Lens’e ve Translate’in web sürümüne dahil edildi, ancak şimdi de anında kamera çevirisini destekliyorlar.

NMT, daha doğru ve doğal çeviriler üreterek bazı dil çiftlerinde hataları yüzde 55-85 oranında azaltır. Dillerin çoğu cihazınıza indirilebilir, böylece özelliği internet bağlantısı olmadan da kullanabilirsiniz. Ancak, cihazınız internete bağlı olduğunda, özellik bu bağlantıyı daha yüksek kaliteli çeviriler üretmek için kullanır.

Güncellemede desteklenen yeni diller şunlardır: Afrikaans, Arapça, Bengalce, Estonca, Yunanca, Hintçe, İgbo, Cava, Kürtçe, Latince, Letonca, Malayca, Moğolca, Nepalce, Peştuca, Farsça, Samoaca, Sesotho, Slovence, Svahili, Tayca, Vietnamca, Galce, Xhosa, Yoruba ve Zulu. Şu anda desteklenen 88 dilin tam listesi burada görülebilir.

Uygulamanın güncellenmiş sürümü, hangi dilin baktığını otomatik olarak algılar; bu, birden çok dilin ortak olduğu bir bölgede seyahat ediyorsanız kullanışlıdır.

Google, güncellemenin bugün kullanıcıların yüzde 1’inde kullanıma sunulacağını ve önümüzdeki birkaç hafta içinde tam bir kullanıma sunulduğunu söyledi.