En İyi Web Hosting Seçmek İçin Altın Değerinde 6 İpucu

tarafından
En İyi Web Hosting Seçmek İçin Altın Değerinde 6 İpucu

İşletmenizin web sitesi ve e-postası için güvenilir bir web sunucusu bulmak, iyi ve üretken bir çevrimiçi varlığın sürdürülmesinin ön koşullarından biridir. Bu yazıda web hosting nedir ?, en iyi web hosting hangisidir ?, web hosting seçmek için ipuçları konularına değiniyoruz.

Kusursuzca tasarlanmış bir siteye sahip olduğunuzdan emin olmak için çok çaba sarf etmiş olabilirsiniz ve kendi ürün ve hizmetlerinizi satmaktan veya bir ortak olarak para kazanmak için büyük fırsatlar olabilir. Doğru web hosting tercihi yapmazsanız çabalarınız boşa olabilir. Ne yazık ki, birçok site sahibi, iş başarısının bir web barındırma seçimine hassasiyetini tam olarak anlamamaktadır.

Web Hosting

En İyi Web Hosting Seçmek İçin İpuçları

İnsanların web sitelerini oluştururken yaptıkları hatalarla ilgili bir makaleye göre , yanlış ana bilgisayarı seçmek en yaygın hatalar arasında tanımlanmaktadır. Bireyler, seçeneğin kullanılmasının işletmeyi nasıl etkileyeceğini ciddi bir şekilde göz önünde bulundurmadan, ücretsiz ve kolayca erişilebilen barındırma planlarını kabul etmeye çalışır. Bu hata pahalıya patlayabilir. En iyi web sunucusunu seçmek için aşağıdaki basit ipuçlarını izleyin.

Barındırma İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Bir soruna bir çözüm bulduğunuzda, önce sorunu kendiniz anlamanız gerekir. Aynı ilke güvenilir bir web barındırma bulmak için de geçerlidir. Sahip olduğunuz veya oluşturduğunuz web sitesi türü, web trafiği, Windows uygulamalarına ihtiyaç duyma ve özel komut dosyası desteği (örneğin, PHP) gibi faktörleri göz önünde bulundurun.

İhtiyaçlarınızı anladıktan sonra, farklı web barındırma seçeneklerinin ihtiyaçlarınıza uygunluğunu değerlendirmek için bir temeliniz olacaktır. Örneğin, paylaşılan web barındırma, Sanal Özel Sunucu veya özel barındırma için kullanılıp kullanılmayacağını bilirsiniz.

Site Çalışma Süresinin Önemi

Web Hosting Zaman
Bir siteyi yönetme deneyimi olan herkes, çalışmama süresinin telafi edilemez bir işi bozabileceğini bilir. Seçtiğiniz hostun mükemmel bir çalışma süresi kaydı olması gerekir. Sitenizin herhangi bir zamanda kapalı olmasını istemezsiniz. Müşteriler sizi nasıl bulacak ve ürünlerinize erişecek?

Web sitelerinin kapalı kalma süresi size önemli miktarda zarara uğratabilir. Son zamanlarda Amazon’un sitesi sadece 20 dakika kapalı kaldı. Şirket, duruş süresinin etkisini yaklaşık olarak 3,75 milyon dolar kar zararı olarak tahmin etti. App Dynamics’in (şimdi Cisco’nun bir parçası) yaptığı bir araştırma, Fortune 1000 şirketleri için beklenmeyen uygulama duruş süresinin toplam maliyetini analiz etti. Araştırma, maliyetin 1.25 milyar ile 2.5 milyar dolar arasında olduğunu tespit etti.

KOBİ’niz aksama süresi boyunca bu kadar para kaybetmeyebilirken, işinizi büyük ölçüde etkilemek için her türlü zararın birikebileceğini hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, iyi bir çalışma süresi puanları olduğundan emin olmak için bir web barındırma seçerken zaman ayırmanız gerekir.

Host Sunucuları Ne Kadar Hızlı?

Sitenizin hızı, bazıları kontrol edebileceğiniz, bazıları kontrol edemediğiniz birçok faktörden etkilenir. Site yavaş bir sunucudaysa, yaptığınız hızlandırma çalışmaları etki etmeyebilir. Bir analize göre site ziyaretçilerinin yüzde 47’sinin bir sayfanın 2 saniyeden daha fazla sürede yüklenirse o siteden çıkıyor. Ayrıca, bir sayfa yüklenirken 1 saniyelik bir gecikme, müşteri memnuniyetini yaklaşık yüzde 16 azaltabilir. Küçük gecikmeler bile alt çizginizi büyük ölçüde etkileyebilir.

3 saniyeden uzun süren yüklemeler müşteri kaybına sebep olur. Sabırsız müşteriler böyledir ve onları suçlayamazsınız. Bir çok rakip, müşterilerinizin sitelerine sıçramasını bekliyor.

Arıza süresinin dönüşüm oranlarınızı ve satışlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Sunucuları kabul edilebilir bir hıza sahip bir web barındırma seçin. İstediğiniz hostun diğer müşterileri tarafından çevrimiçi olarak yapılan incelemeler, host sunucularının hız istatistikleri hakkında yararlı bilgiler sağlayabilir.

Güvenlik ve Destek

Hosting Müşteri Desteği
Hosting firmasının altyapısı sitenizin güvenliğini etkileyebilir. Bir sunucunun güvenlik açığı, sitenizdeki bir güvenlik anlaşmasının nedeni olabilir. İzleme hizmetleri, güvenlik duvarları, otomatik yedeklemeler ve diğer güvenlik eklentileri sağlayan bir host arayın.

Destek, bir web sunucusunun güvenilirliğinin önemli bir göstergesidir. En iyi web barındırma hizmeti sağlayıcısı, birden fazla kanal aracılığıyla 7/24 destek sunar. İstediğiniz zaman faturalandırma ile ilgili bir sorgu iletmek veya müşteri hizmetleri ile acil temas kurmak isteyip istemediğiniz soruna cevap vermesi durumunda, ana hattın size yardım etmeye hazır olması için hattın diğer tarafında bilgili ve özel müşteri destek personeli bulunduğundan emin olması gerekir. Pek çok barındırma hizmeti sağlayıcısı bu tür bir destek sözü verir, ancak çok azı destek sözü verir. Güvenebileceğiniz bir host satın almanızı sağlamak için çeşitli kaynaklardan şirketin itibarını araştırın.

Birlikte Büyüyebileceğiniz Bir Hosting

İşiniz için bir vizyonunuz var ve uzun vadeli hedeflerinize uygun kararlar almak istiyorsunuz. İşletmenizi nasıl ölçeklendirmek istiyorsunuz? Siteniz şu anda olmasa da çok miktarda trafik alıyor mu?

Bir web host seçip uzun mesafede yapabileceğiniz barındırma planı önerilir. Güçlü bir donanıma, esnek yazılım planlarına, mükemmel desteğe ve bu özelliklere sahip bir host iyi bir seçim olabilir. Hosting, işletmeniz ve siteniz büyüdükçe ek yetenekler sağlayabilir.

Fiyatlandırma

En iyi bütçeye uygun anlaşmayı yapmak istersiniz. Bu hedefe ulaşmanın bir yolu, çeşitli paketleri farklı saygın hostinglerle karşılaştırmaktır. İlk kez kullananlar için tanıtım planları sunan hostingleri kontrol edin. İlk faturanızda tasarruf yapabilirsiniz.

Fiyatlandırmanın en kritik yönü, yine de, ekstra masraflarla ilgilidir. Bir barındırma planının tüm masraflarını açıkça anladığınızdan emin olun. Gerekirse bir açıklama isteyin. Eklentiler veya ek hizmetler varsa, onlar için ekstra para mı ödemeniz gerekiyor?

Barındırma planınızla birlikte bir alan adı satın almayı mı düşünüyorsunuz? Alan adı satın almak özellikle yeni web sitesi sahipleri için heyecan verici. Güvenilir bir etki alanı alıcı koruması almak çok önemlidir. Alan adlarını yalnızca yetkili ve güvenilir satıcılardan satın alın.

Bir web hosting seçerken yapılması gereken birçok husus vardır. İşletmenizin ve sitenizin bugün ve öngörülebilir gelecekte neye ihtiyacı olduğunu biliyorsanız, işinizin büyümesi için uygun özelliklere sahip bir host seçmek için daha iyi bir konumdasınız demektir. Umarım, yukarıdaki ipuçları siteniz için en iyi sunucuyu seçtiğinizde faydalı olacaktır.