En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Araçları

tarafından
En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Araçları

Bu yazıda en iyi mobil fotoğraf düzenleme araçları, telefondan fotoğraf düzenleme, etiketleri ile ilgili telefondan resim, fotoğraf düzenleyeceğiniz uygulamalara bakıyoruz.

Görsel bir dünyada yaşıyoruz ve Instagram bunu yönetiyor. Bir 2018 çalışması , uygulamanın Android kullanıcılarının günde ortalama 53 dakika kaydırma beslemeleri ve kayma hikayeleri geçirdiğini buldu.

mobil fotoğraf düzenleme

Daha çok insan, başkalarının hayatlarını imgelerle analiz etmek için daha fazla zaman harcıyor. Bu yeni gerçeğe karşı aşırı derecede uyanık olanlar, dikkat çeken ya da açıkça düşük çözünürlükle ilgilenmeyen bir resim çekmenin ve paylaşmanın yeterli olmadığını anlıyorlar.

İşte bu durumda mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları devreye giriyor.

Akıllı telefon kameraları geliştikçe, bir görüntüyü “iyi” olarak niteleyen şey için çok sayıda fotoğraf düzenleme uygulaması da var. Günümüzün Instagram adanmışlarının, göz, solukluk ve filtreler gibi estetik geliştiriciler; Bunlar görüntünün içeriği ve çözünürlüğü kadar önemlidir.

Ancak bu kalite seviyesine ulaşmak için can sıkıcı süreçtir.İnsanların sosyal medyada mükemmel görünmesini sağlayan insanlar değil, kesinlikle Instagram kullanıcılarının peşinde olduğu şey.

Bir işletme sahibi olabilirsiniz ve ürünlerinizin hedef kitlenize hitap etmesini isteyebilirsiniz. Veya belki de bir fotoğrafçı-profesyonel ya da cüretkarsınız-yeni çağdaki yazılım odaklı fotoğraf düzenleme sürecini, sanat formunun tatmin edici bir parçası olarak görüyor.

Niyetiniz ne olursa olsun, fotoğraflarınızın Instagram’a layık olmasını istiyorsanız, burada indirmeye değer üç ücretsiz uygulama bulunmaktadır. Bağımsız uygulamalar kadar etkilidirler, ancak bunları birlikte kullandığınızda, daha yüksek bir düzenleme gücü serbest bırakılır.

İşte En İyi 3 Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

1-) A Color Story

A Color Story mobil fotoğraf düzenleme

Instagram’ın ilk günlerinde piyasaya çıkan OG fotoğraf düzenleme uygulamalarına kıyasla nispeten yeni olan A Color Story, birleşik bir düzenleyici ve pazar yeri gibi çalışır.

Bir fotoğraf düzenleme uygulamasının içermesini beklediğiniz araçların birçoğunu sunarken, düzenleme yazılımı olarak özel kılan, yüksek kaliteli filtreleri ve Flare, güneş patlaması efekti ve Işık efekti gibi efektleri de içeren benzersiz efektleridir. Sızıntı, ışığın görüntüye akması efektini veriyor.

Ayrıca, bu özelliklerin yalnızca standart ücretsiz seçenekleri yoktur, seçenek listenizi genişletmek ve yaratıcı kontrolünüzü genişletmek için etkileyicilerden “paketler” satın alabilirsiniz.

A Color Story Resim
A Color Story Resim

Instagram’da yayınladıkları her fotoğrafı düzenleme sorununa giden herkes ne kadar can sıkıcı ve can sıkıcı olabileceğini bilir. A Color Story nin harika bir işlevi, aynı düzenlemeleri bir kerede birden fazla fotoğrafa uygulamanıza olanak sağlayan toplu düzenleme fotoğraflarını toplama yeteneğidir.

Bu, birlikte çekilen bir seri fotoğraf göndermek isteyebileceğiniz ve estetik olarak eşleşmelerini istediğiniz zamanlar için harikadır.

A Color Story nin son bir kayda değer fonksiyonu Instagram Instagram’ınızı Instagram Izgarasını içe aktaracak olan uygulamaya bağlama yeteneğidir. İçe aktarıldıktan sonra, kişisel kitaplığınızdan diğer fotoğrafları A Color Story’nin taklidi Instagram Grid’ine aktarabilirsiniz, bu sayede bu fotoğrafları düzenleyerek gerçek Instagram sayfanızda nasıl görüneceklerini görebilirsiniz.

Ayrıca, bu gönderileri Instagram gibi sıralamak için zamanlayabilirsiniz. Bir Renkli Hikaye, yeni bir yayının ne zaman çıkmasını istediğinizi planlamanızı sağlar. Gönderinin başlığını ve zamanlamasını yazın.

Yayınlanma zamanı geldiğinde, A Color Story size hatırlatır ve size yazıyı hazırlamak için Instagram’a götürür, düzenlenmiş fotoğrafı ve resim yazılarını getirir;

2-) VSCO

VSCO OG uygulamalarından biridir. 2010 yılında başlatılan Instagram; 2011 yılında VSCO. Görsel dönem için geliştirilmiştir. VSCO’nun yapımcıları Visual Supply Company, bugünün gerçekliğini öngörüyor ve bunun için çalışıyorlardı.

2010’dan beri Instagram’da olan söz konusu görsel adanmışlar için VSCO muhtemelen ilk uyguladıkları uygulamalardan biriydi ve bugün de devam eden iyi nedenlerden biriydi.

VSCO LogoA Color Story gibi, VSCO mükemmel filtreler ve efektlerle doludur ve düzenlenmiş bir fotoğraf gönderirken ne bekleyeceğiniz hakkında bir fikir vermesi için Instagram kılavuzunuzu taklit eder. Diğer önemli bir özellik de, düzenlemeler yapmanızı, kaydetmenizi ve diğer fotoğraflara uygulamanızı sağlayan Kopyalama Düzenleme’dir. Ancak VSCO’nun en büyük yararı ilham olabilir.

VSCO sadece filtreleri ve özellikleri olan bir uygulama değil, sosyal bir ağ. VSCO ile düzenlenmiş resimlerinizi başkalarıyla paylaşmanıza ve VSCO’nun ağında görüntülemenize izin veren bir hesap oluşturma seçeneğiniz vardır. Bir bakıma, sanki… Instagram gibi.

VSCO örnek resimler mobil fotoğraf düzenleme

Ancak, bu yetenek konusunda gerçekten güçlü olan, diğer VSCO kullanıcılarının fotoğraflarını düzenlemek için uygulamayı nasıl kullandığını görebilmeniz ve en iyi VSCO kullanıcıları, VSCO’nun sosyal ağına katılmak için zaman ayıran kullanıcılar.

Pratik mükemmelleştirir ve VSCO temel olarak, filtrelerini ve özelliklerini nasıl kullanacağınızı ve bunları kendi resimlerinize nasıl uygulayacağınızı en iyi şekilde öğrenebileceğiniz bir yer sağlar. İşte Instagram topluluğunun üst kademesinin aradığı kalite bu.

3-) Snapseed

Snapseed , Nik Software’in piyasaya sürüldüğü 2011’den bu yana uzun bir süredir devam eden başka bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır (bugün Google’ın sahibidir).

 Snapseed Logo

Bir zamanlar, Snapseed’in filtreleri herhangi bir kullanıcı için yeterince iyi olurdu ve bugün fena değillerdi; ancak, Snapseed’in gerçek gücünün yattığı ve diğer uygulamaların rekabet edemediği yerlerde, üstün filtreler sunan A Color Story ve VSCO gibi uygulamaların aracı. Snapseed, bir fotoğraf düzenleme uygulamasında bulunan sanal bir araçtır.

Snapseed Araçlar

İşte Snapseed’in sunduğu eşsiz araçlardan sadece birkaçı:

  • Fırça: Soldurma ve Yakma, Doygunluk, Pozlama veya Sıcaklık’ı seçin ve efekti arttırmak veya zaten görüntüdeki doğal bir efekti çok fazla silmek için görüntüyü parmağınızla fırçalayın.
  • İkili Pozlama: İki resmi üst üste bindirerek, en üstteki resmi uygulamaya yüklediğiniz orijinal resim üzerinde saydam hale getirin
  • Head Pose: Birinin başının görüntüdeki konumunu değiştirir. Gülüşün boyutunu, öğrencilerin ve odak uzunluğunu da değiştirebilirsiniz.
  • İyileşme: Beyaz duvardaki lekeler gibi, görüntünüzdeki belirli şeyleri yakınlaştırıp yakınlaştırın. İyileşme onları yok eder ve kalan alan arka plan rengini alır.
  • Metin: Resminizin üzerine metin yazın. Yazı tipi rengini, boyutunu ve stilini değiştirebilirsiniz.

Snapseed’in bir başka harika yönü de, gerçek bir kamerayla çektiğiniz resimler için kullanılabilecek en iyi fotoğraf düzenleme uygulaması olması. Bunun nedeni, eğer yüksek çözünürlüklü profesyonel bir kamera veya belirli bir lens kullanıyorsanız, resmin kalitesini bozmak istemezsiniz.

Snapseed’in araçları genellikle sert bir filtre veya efekt içeren bir görüntüyü bindirmek yerine, dokunma, ayarlama ve ince ayarlara daha fazla yöneliktir.

Artık profesyonel işler çıkarabilirsin!

Instagram tanrılarını memnun etmeye çalışıyor olun, insanların kaydırma yaptıkları sırada durmasını istediğiniz ürünlerle ilgili bir iş yapın ya da fotoğrafınızı bir üst seviyeye çıkarmak isteyin, A Color Story, VSCO ve Snapseed.

Bu uygulamalar, görüntülerinizi estetik olarak hoş bir hale getirir ve size harika sonuçlar ve Instagram için değerli fotoğraflar sağlamak için kendi başlarına veya birbirleriyle kombinasyon halinde kullanılabilir.