CloudFlare Nasıl Kurulur ? Ücretsiz CDN Kurulum Rehberi

tarafından
CloudFlare Nasıl Kurulur ? Ücretsiz CDN Kurulum Rehberi

CloudFlare, sitenizi gelişmiş bir güç ve hız düzeyine taşıyan ücretsiz proxy hizmetlerini kurumsallaştıran ve sağlayan bir sistemdir. Bu rehberde size ücretsiz bir şekilde CloudFlare Nasıl Kurulur ? Cloudflare site ekleme işlemi, cloudflare nedir ve ne işe yarar bu konulardan bahsedeceğiz.

CloudFlare Nedir ? Ne İşe Yarar ?

CloudFlare, ücretsiz proxy hizmetlerini kurumsallaştıran ve sağlayan bir sistemdir. Sitenize hız ve kaynak kullanımı konusunda yardımcı olur.

Herhangi bir proxy hizmetine benzer şekilde, bu sistem sitenize güvenlik açısından giriş yapmak isteyen ziyaretçileri önce güvenlik açısından kontrol eder, ardından önbellek olup olmadığını kontrol eder ve buna göre işlem yapar.

CloudFlare

Bir güvenlik sorunu meydana gelirse, ziyaretçi sunucunuza yansıtılmaz. Bu bazı saldırıları imkansız kılar. Aynı zamanda, CloudFlare yönetim paneli sayesinde, herhangi bir IP’yi, Ülkeyi, vb. Engelleyebilir ve bu IP’nin veya ziyaretçilerinin engellenmesini talep edebilirsiniz. Sisteminizi her türlü yazılımla bütünleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, siteniz daha az sorgu tutarak, dosya indirerek ve dolayısıyla trafiği azaltarak trafik önbelleğinizin bir arkadaşıdır.

CloudFlare ayrıca ücretli paketler de sunar. Her gün ddos, sql ve spam gibi saldırılara maruz kalmazsanız, ücretsiz hizmetin yeterli olduğunu ve hatta arttığını söyleyebiliriz. Bu tür saldırılara zaten maruz kalırsanız, farklı güvenlik şirketleri size daha makul çözümler sunabileceklerdir. CloudFlare ayrıca önbellek özelliği sayesinde sayfa hızınızı %30 artırır, böylece Google açısından size bir avantaj sağlar.

CloudFlare, sitenizin güvenliğini, hızını, SEO’yu hemen hemen tüm önemli konularda koruyan ve güçlendiren ve ücretsiz olduğu için tüm site sahipleri tarafından kullanılabilen bir sistemdir. Ziyaretçilerin kaçının zararlı, kaçının zararlı olduğunu, nasıl rapor yapıp önleyeceğini görebilecekleri geniş ve ayrıntılı bir yönetim paneli de bulunmaktadır.

CloudFlare Nasıl kaydolunur ?

Cloudflare hesap kaydı 5 dakikadan az sürüyor. Başarılı bir şekilde hesap oluşturmayı ve ilk web sitenizi eklemeyi öğrenin.

 1. CloudFlare adresini ziyaret edin.
 2. Email adresinizi ve şifrenizi giriniz.
 3. Hesap Oluştur’u tıklayın.

CloudFlare Site Ekleme Nasıl Yapılır ?

 1. Cloudflare hesabınıza giriş yapın.
 2. Üst gezinme çubuğundan Site ekle’ye tıklayın.
 3. Web sitenizin kök etki alanını girin ve ardından Site Ekle’yi tıklayın. Örneğin, web siteniz www.example.com ise , example.com yazın.
 4. Cloudflare, DNS kayıtlarınızı otomatik olarak tanımlamaya çalışır. Bu işlemin tamamlanması yaklaşık 60 saniye sürer.
 5. İleri’ye tıklayın.
 6. Site planınızı seçin. Ücretsiz versiyonu yeter hatta artıyor bile.
 7. Beliren Planı Onayla penceresinde Onayla’yı tıklayın.
 8. DNS sorgu sonuçları penceresinde tüm DNS kayıtlarının tanımlanıp tanımlanmadığını inceleyin.
 9. Eksik DNS kayıtları var ise el ile ekleyin.
 10. Buluta tıklarsanız. CloudFlare aktif olur. Gri bulut olursa CloudFlare devre dışıdır. MX gibi bazı kayıtlar Cloudflare aracılığıyla proxy sunucusu olamaz ve Cloud simgesini görüntülemez.
 11. Devam Et’i tıklayın.
 12. Görüntülenen 2 Cloudflare ad sunucusunu kopyalayın ve Devam Et’i tıklayın.
 13. Etki alanı kurulumunu tamamlamak ve etki alanınızı Cloudflare’da etkinleştirmek için etki alanı ad sunucularınızı Cloudflare olarak değiştirin.

CloudFlare NS CloudFlare Nasıl Kurulur

Başka rehberlerde görüşmek üzere.