Call Of Duty: Warzone – Yeni Battle Royale Hakkında Her Şey! (Nasıl Olacak, Oynanışı, Sistem Gereksinimleri)

tarafından
Call Of Duty: Warzone – Yeni Battle Royale Hakkında Her Şey! (Nasıl Olacak, Oynanışı, Sistem Gereksinimleri)

Call Of Duty: Warzone 10 Mart 2020 tarihinde (yazının yazıldığı tarih olan bugün) çıkacak olan Call of Duty battle royale modudur. PUBG, Fortnite ve Apex Legends gibi oyunlara benzer şekilde, oyuncular sonuna kadar hayatta kalmak için diğer oyunculara karşı yarışacaklar, ancak Warzone battle royale formülünde bazı ilginç değişiklikler yapacak. Detaylar için haberin tamamını okuyun.

Call Of Duty: Warzone hakkında her şey.

Oynaması ücretsiz olan battle royale modu, 10 Mart 2020 Salı (bugün) gününden itibaren PC, PS4 ve Xbox One‘daki herkes tarafından kullanılabilecek.

Sistem gereksinimleri yazının en altında olacak. İşte bilmeniz gereken her şey.

Call Of Duty Warzone ne zaman piyasaya sürülecek?

10 Mart, Warzone’un oynamaya hazır olacağı zamandır, ancak hangi saatte oynayabileceğiniz farklı olacaktır. Call of Duty: Modern Warfare‘e sahip olanlar Salı günü sabah-öğle saatleri arasında oynamaya başlayabilirler. Modun başlayabilmesi için 15-22GB indirme gerekiyor. Modern Warfare sezonu Battle Pass’ı olanlar Warzone’da ilerlemelerine devam edebilecekler, yani daha fazla maç oynadıkça daha fazla içeriğin kilidini açacaklar.

Modern Warfare‘in bir kopyası olmayanların oynamak için akşam saatlerine kadar beklemeleri gerekecek. Ayrıca 80-100GB’lık çok daha büyük bir indirmeye sahip olacaklar. Sahip olmayanlar için kilidini açmak için içerik olacak ve gelecekte oyunu satın almaya karar verirlerse Modern Warfare’in çok oyunculu modunu da oynayabilecekler.

PC oyuncularının oynamak için bir Battle.net hesabına ihtiyaç duyarken, Xbox oyuncularının Xbox Live aboneliğine sahip olması gerekir. PS4 sahipleri oyunu PS Plus aboneliği olmadan oynayabilir ve bu aboneler PSN Mağazası aracılığıyla özel bir Warzone paketi alacaktır.

Warzone’un çapraz oynanışı, yani oyuncuların her üç platformdaki insanlara karşı rekabet edeceği anlamına geliyor.

Battle royale modu nasıl olacak ?

Her maç üç kişilik kadrolara ayrılmış 150 oyuncudan oluşacak. Oyuncular bir uçaktan atlayacak ve sadece bir tabanca ile silahlanmış büyük Verdansk haritasında bir yere inecekler. Bir kez yerdeyken, takımlar maçtaki diğer oyuncuları savuştururken silah aramaya başlamak zorunda kalacaklar. Zamanla, haritada güvenli alanı belirten bir daire belirecek ve zamanla küçülecektir. Sonuna kadar hayatta kalan takım kazanacak.

Call Of Duty: Warzone Harita

Silahlar ve zırhlar haritanın her yerinde bulunabilir. Seyahat için beş araç da var: ATV’ler, SUV’lar, kargo kamyonları, roverlar ve helikopterler. Her biri kaç kişiyi taşıyabileceklerine, ne kadar hızlı seyahat edebileceklerine ve ne kadar zırhla donatıldıklarına göre değişecektir.

Gulag (Tutuklu Çalışma Kampı) Sistemi Nedir ? Nasıl Çalışır?

Çoğu battle royale oyununda, öldürülen oyuncular maçtan çıkarılır, ancak Warzone için durum böyle değildir. Bir oyuncu düştüğünde, kendilerini bir Gulag’da bulurlar. Burada, kimin ikinci bir şansı olacağını görmek için başka bir oyuncuya karşı 1’e 1 maç yapmak zorunda kalacaklar. Kaybedenler, takım arkadaşlarının kendileri için Redeployment tokeni  satın almasını beklemek zorunda kalacaklar.

Warzone Gulag

Contracs (Sözleşmeler) nedir?

Sözleşmeler, maçlar sırasında mevcut takım tabanlı görevlerdir. Kadrolar bir seferde yalnızca bir etkinliğe sahip olabilirler ve ekibin belirli bir sayıda Tedarik Kutusu açmasını bir yerden savunmaya kadar değiştirirler. Takım tamamlandığında para, yağma ve dairenin haritada bir sonraki sıraya nereye hareket edeceğini görebilme gibi özel yetenekler alacaxk.

Parayı ne için kullanabilirim?

Warzone‘da para önemli bir kaynak olacak. Oyuncular nakitlerini Satın Alma İstasyonlarında harcayabilirler. Bunlar bir alışveriş sepeti simgesiyle tanımlanır ve tüm haritada bulunabilir. Para, ölü takım arkadaşlarının oyuna geri dönmesine izin veren Redeploy Token‘leri, kendini canlandıran kitleri ve killstreak  satın almak için harcanabilir, bu da oyunculara geçici bir yükseltme veya birden fazla düşmanı ortadan kaldırmak için taktik bir silah verir. Bu killstreak kapsamı, bir oyuncuya büyük bir avantaj sağlayabileceklerinden hala bilinmiyor. Daha dengeli bir battle royale modu yaratmak için Modern Warfare çok oyunculu sürümlerinden esinlenilecek.

Plunder (Yağma) nedir?

Yağma Warzone‘da bulunan ikinci bir moddur. Battle royale’den farklı olarak, Plunder (Yağma) ‘daki amaç en fazla parayı elde etmektir. Takımlar, Sözleşmeleri tamamlayarak veya diğer oyuncuları çıkararak yapıldıkları en yüksek nakit miktarını bulmak için birlikte çalışmak zorunda kalacaklar. Plunder‘daki Satın Alma İstasyonları, maç ilerledikçe bazı fonların güvenliğini sağlamaya yardımcı olacak satın alma için ek öğelere sahip olacaktır.

Call Of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Modern Warfare Warzone Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
RAM (Bellek): 8 GB
HDD: 10-20 GB depolama alanı
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 / NVIDIA GeForce GTX 1650 / AMD Radeon HD 7950
İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit, Windows 10
DirectX: Sürüm 12
: Geniş Bant İnternet Bağlantısı

Call of Duty: Modern Warfare Warzone Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i5-2500K / AMD Ryzen R5 1600X İşlemci
RAM (Bellek): 12 GB
HDD: 10-20 GB depolama alanı
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / NVIDIA GeForce GTX 1660 / AMD Radeon R9 390 / AMD Radeon RX 580
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
DirectX: Sürüm 12
: Geniş Bant İnternet Bağlantısı

Kaynak : https://www.cnet.com/news/call-of-duty-warzone-everything-you-need-to-know-about-the-new-battle-royale-mode/