Area 51 Nedir ? 51.Bölge Baskını Nasıl Başladı ?

tarafından
Area 51 Nedir ? 51.Bölge Baskını Nasıl Başladı ?

Area 51 yani 51.Bölge nedir ? Area 51 çılgınlığı nasıl ortaya çıktı ? Binlerce kişi Area 51’e doğru akın ediyor. Area 51 Raid Nedir ? Area 51 51.Bölge uzaylılar iddiası doğru mu ?

Area 51 Nedir ?

Area 51 yani 51.Bölge çeşitli komplo teorilerine konu olmuş Amerika Birleşik Devletleri tarafından Çok Yüksek Güvenlikli Hava Kuvvetleri Üssü olarak belirtiliyor. Bilindiği kadarıyla uçak ve düşman silahları inceleme, analiz etme ve araştırma merkezi olarak kullanılmakta olan yerdir. Yeni uçakların da test ve geliştirme yeri olarak da kullanıldığına inanılmaktadır.

Area 51 yani 51.Bölge’ye baskın çılgınlığı nasıl başladı ?

Aylar önce, şaka yapan bir üniversite öğrencisinin Facebook etkinliği oluşturmasıyla başladı. Ve bir tarih belirledi. Bu tarihin yanında, Matty Roberts isimli sıkılmış genç bir adam, sayfayı viral şöhretle itecek bir olay açıklaması yazdı. Storm Area 51 “Hepimizi Durduramazlar” dedi.

Bugün, gün geldiğinde, “Area 51’e akın” görevi, heyecanlı bir viral şöhret anı sırasında olandan çok farklı görünüyor. Sosyal medyadaki bir şakadan, hem ABD ordusundan hem de Facebook’tan harekete geçmeyi amaçlayan bir şeye, sonuçta ortaya çıkmak isteyen insanlar için potansiyel bir felakete dönüştü.

51.Bölge  area 51 baskını

“Hepimiz Area 51 Alien Center’ın turistik cazibe merkezinde buluşacağız ve girişimizi koordine edeceğiz” dedi. “Eğer naruto gibi koşarsak, mermilerinden daha hızlı hareket edebiliriz. Onların sakladığı uzaylıları görelim. ”

Aynı komedi tarzında geliştirilen sayfa, yabancılara ve hükümetin sırlarına alaycı bir şekilde çılgınca gelen çeşitli şakalara ve “memes”lara(Mizahi paylaşımlar) ev sahipliği yapıyor.

Ama çok hızlı bir şekilde gerçekten çok ciddi oldu. Facebook sayfasına olan ilgi arttıkça, bazı insanların gerçekten üsse girmeye çalışabileceği endişesi de arttı – ve ABD Hava Kuvvetleri sözcüsü Laura McAndrews, herkese sert bir uyarı veren bazı yetkililerden biriydi. Area 51 ABD Hava Kuvvetleri için açık bir eğitim alanı ve Amerikan silahlı kuvvetlerini eğittiğimiz alana girmeye çalışan herkesi vazgeçireceğiz” dedi. Bayan McAndrews, “ABD Hava Kuvvetleri, Amerika’yı ve varlıklarını korumaya her zaman hazırdır” dedi.

Geçen ay, etkinlik Facebook’tan kayboldu. Tam olarak neden olduğu belli değildi ve bu noktada iki milyondan fazla insanın katılacağı gözüküyordu.

Şimdi Ne Olacak ?

Şimdi, planlanan üç farklı büyük olay var, bir kısmı da muhtemel. Nevada’ya kaç kişinin katılacağı belli değil.

Geçen ay, kasabanın resmi internet sitesinde, etkinliğin “çirkin olma potansiyeli yüksek” olduğunu belirten bir uyarı yayınlandı . Kenti ve etrafını saran çöl, kalınacak çok az yer var, çılgınca değişken sıcaklıklara maruz kalıyor, tehlikeli hayvanlara ev sahipliği yapıyor ve yerel bölgede internet, telefon sinyali veya kredi kartı olanakları bulunmuyor.

Bu uyarılar haftasonu başladığı gibi devam ediyor. Bu hafta, yerel Joerg Arnu, insanların kendilerini neyin içine soktuklarını bilmediklerini söyledi. Arnu. “Büyük bir parti arayanlar hayal kırıklığına uğrayacak. Arnu, “Çoğu ekipman sizi tehlikeli hayvanlara, yılanlara ve akreplere karşı korumaz” dedi. “Geceleri soğuk olacak. Ne aradıklarını bulamayacaklar ve sinirlenecekler” dedi.