Android Maalesef Uygulama Durdu Hatası Nasıl Çözülür?

tarafından
Android Maalesef Uygulama Durdu Hatası Nasıl Çözülür?

Bu yazımızda maalesef *uygulama* durdu hatalarına çözüm arayacağız.

Android maalesef durdu maalesef instagram durdu maalesef sense giriş durdu maalesef facebook durdu maalesef durdu hatası maalesef google durdu maalesef kamera durdu maalesef instagram durdu ne demek maalesef launcher durdu maalesef ayarlar durdu maalesef google play durdu maalesef vcam durdu vestel maalesef whatsapp durdu maalesef facebook durdu hatası maalesef instagram durdu hatası maalesef uygulama durdu maalesef gmail durdu hatası maalesef pubg mobile durdu maalesef chrome durdu maalesef user experience durdu maalesef gmail durdu maalesef messenger durdu maalesef google uygulaması durdu maalesef youtube durdu maalesef fm radyo durdu discovery maalesef fotoğraflar durdu maalesef galeri durdu tablet maalesef launcher 3 durdu maalesef launcher durdu asus tablet maalesef launcher durdu casper maalesef launcher durdu ne demek maalesef tarayıcı durdu maalesef tarayıcı durdu tablet maalesef whatsapp durdu ne demek maalesef whatsapp durduruldu hatası maalesef youtube durdu tablet android studio maalesef uygulama durdu maalesef albüm durdu maalesef ana ekran durdu

Denemeniz için size birkaç öneri ve önerimiz olduğunu unutmayın.Bunları birer birer test etmek ve hangisinin sorunu çözmekte sizin için gerçekten işe yaradığını görmek zorunda kalacaksınız.

Uygulama Durdu Hatası

Bu hataya ne sebep oluyor?

Hata, çoğu durumda ne yapılacağını biliyorsanız kolayca çözülebilecek yazılım sorunlarına kadar çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Diğer durumlar, nadir görülen ancak mümkün olan donanım sorunları olabilir.

Sorun Nasıl Çözülür?

  1. Önbelleği ve verileri temizleme : Ayarlara gidin, Uygulamalara gidin, durduruldu hatası veren uygulamayı seçin. Sonra depolamaya gidin ve önbellek ile verileri temizleyin. Sonra telefonunuzu yeniden başlatın.
  2. Uygulamayı tekrar yükleyin: Kulağa saçma gelebilir fakat ihtiyacınız olan şey bu kadar kolay olabilir.
  3. Telefonunuzda yer açın: Sonuna kadar kullanılmış depolama alanı uygulamaların işlevlerini kısıtlayabilir. Telefonunuzda yer açarak bu sorunu çözebilirsiniz.
  4. Telefonunuzu yeniden başlatın: Tamamen kullanılmış telefon kaynakları uygulamalarınız için yeterli olmayabilir. Örneğin son kullandığınız uygulamaları kapatmadıysanız RAM (bellek) yeterli gelmeyebilir. Genelde telefonu yeniden başlatıp durdurulan uygulamayı tekrar deneyebilirsiniz.
  5. Uygulamanın kendisi hatalı olabilir: Ya uygulamanın kendisi hatalıdır. Ya da uygulama android sürümünüzle uyuşmuyor olabilir. APK yüklediyseniz telefonunuzun Android sürümüyle uyumlu olduğundan emin olun.
  6. Telefonun donanımı yeterli gelmiyor olabilir: Oynadığınız oyun veya ağır içerikleri olan uygulamalar telefonunuzun tüm CPU, GPU, RAM kaynaklarını kullandığında Android çökmemesi için uygulamayı sonlandırabilir. Bu durumda yeni telefon almaktan başka yapılacak bir şey yoktur.
  7. Root atıp ROM yüklediyseniz: Telefonun yazılımını değiştirdiyseniz %100 uyumlu olmayan ROM yüklemiş olabilirsiniz. Stock ROM yani orijinal yazılımına geri dönmeyi deneyin.
  8. SON ÇARE: Fabrika Ayarlarına Dönün: Eğer hata veren uygulama sistem uygulamasıysa örneğin müzik, galeri, kamera, google play store vs. ve üstteki çözümler işe yaramıyorsa telefonu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Eğer sorunlarınıza hâlâ çözüm bulamadıysanız, yorum bölümünden sorularınızı yazabilirsiniz. Mümkün olduğunca cevaplayacağız.