Android Telefondaki WiFi’ı USB ile Masaüstünde WiFi Kullanma

tarafından
Android Telefondaki WiFi’ı USB ile Masaüstünde WiFi Kullanma

Android cihazı USB WiFi alıcısına çevirmek, USB Tethering nasıl yapılır ? Masaüstünde WiFi Kullanmak için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Kullanmadığınız android telefon, tabletinizdeki interneti USB’den bilgisayarınıza paylaşabilirsiniz. Eğer iOS işletim sistemli iPhone, iPad cihazınız var ise maalesef jailbreak (android’teki root gibi) olmadan yapamıyorsunuz. Fakat Android’te rootsuz yapabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarınızın yanında modem yoksa ne yapabileceğinizi düşündünüz mü ? Ethernet kablonuz modeminizden masaüstü bilgisayarınıza yetişmiyorsa veya dizüstü bilgisayarınızın WiFi’ı yeterince çekmiyorsa Android cihazınızdaki WiFi’ı USB ile bilgisayarınıza paylaşabilirsiniz.

Android Telefondaki WiFi İnterneti USB ile Paylaşmak

Bunun için ilk yapmanız gereken Android cihazınız destekliyor mu onu öğrenmek. Android cihazların %95’i bunu destekliyor. Üzülmeyin desteklemeyenler için çözüm önerisi paylaşacağız. Huawei, Samsung, General Mobile, Google Pixel, Xiaomi, Sony telefondaki WiFi’ın internetini bilgisayara paylaşma bilgisayarda kullanma

USB internet paylaşma masaüstünde wifi kullanma

 

Cihazınızda Ayarlar menüsünü açın. Bazı cihazlarda aşağıdaki gibi listelenebilir. Arama bölümü varsa usb tether, usb bağlantı, usb yazıp direkt bulabilirsiniz.

  • Ağ ve İnternet -> Hotspot ve tethering -> USB internet paylaşımı
  • Bağlantılar -> mobil erişim noktası ve internet paylaşımı -> USB internet paylaşımı
  • Kablosuz özelliği ve ağlar -> internet paylaşımı ve taşıma hotspot -> USB internet paylaşımı
  • Kablosuz bağlantı ve ağlar -> internet paylaşımı ve taşıma hotspot -> USB internet paylaşımı
  • Diğer -> Tethering ve taşnblr hotspot -> USB bağlantısı

Bu seçenek var mı yokmu kontrol edin. Çok çok eski olmayan cihazlarda vardır bu ayar. Önemli olan WiFi’ı da destekliyor mu bu. Bunun için WiFi’a bağlanın. Cihazınızı (telefon veya tablet) USB ile bilgisayara bağlayın. Ardından bu seçeneği açın WiFi kapanıyorsa demekki bunu desteklemiyor. Endişelenmeyin aşağıda desteklemesi için yapılanları da göstereceğiz.

USB internet paylaşma masaüstünde wifi kullanma

Eğer desteklediyse aşağıdaki aşamalara geçelim.

Masaüstünde WiFi Kullanma Nasıl Yapılır ?

Bu özelliği açtığınızda telefonunuzun kurulumu bilgisayarda otomatik gerçekleştirilecektir. 1-2 dakika boyunca bekleyin. Kurulum bittikten sonra herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Bilgisayarda sanki ethernet portuyla bağlanmış gibi bir simge göreceksiniz. Bu simge geldiyse internete girmeye hazırsınız demektir.

Ayrıca belirtelim bunu mobil verinizle de yapabilirsiniz illaha WiFi olmasına gerek yok. Mobil veriniz bol ise onu da kullanabilirsiniz.

Eğer desteklemiyorsa aşağıdaki çözüm önerilerini deneyin.

  • 1-) Hotspot menüsünde usb diye bir seçenek göremiyorsanız aşağıdaki uygulamayı indirip açın. Start USB tethering tıklayın. Eğer sizi yine aynı menüye atıp o seçenek yoksa aşağıdakileri deneyin. Eğer USB seçeneği var ise yukarıdaki işlemlerin aynısını yapın. USB Tethering uygulaması
  • 2-) Clockwordmod USB Tether (no-root) uygulamasını indirin. Önemli bu uygulama satın almadan 1 haftalık kullanıma izin veriyor. Eğer parayla satın almayacaksanız Clockwormod USB tether premium apk yazıp indirirseniz sınırsız kullanabilirsiniz. Bunu yaptığınızda olaşabilecek sorunlarda teknolojidostu.net sorumlu değildir. Uygulamayı indirdiyseniz bunu windows bilgisayarınıza da kurmanız gerekli. Arama motorunda araştırıp rahatlıkla kurabilirsiniz. Her iki cihazdada usb tether seçeneğine tıklarsanız bağlanacaktır. Eğer bağlanmıyorsa biraz bekleyin, yine bağlanmadıysa Android USB driver indirmeniz gerekli.
  • 3-) (2.maddeye alternatif) Pdanet+ uygulamasını indirin. Bu uygulama Play Store’dan kaldırılmış pdanet.co adresine girip apk olarak yüklemelisiniz ve windows sürümünüde aynen bilgisayara kurmalısınız.

Yukarıdaki çözüm önerileri size karmaşık geldiyse;

Teknoloji Dostu Forumuna üye ol! Soruların varsa konu açabilirsin! Forumda yeni konu açıp sorunu belirtirseniz yardımcı olacağız. Bize daha fazla destek olmak için yorumdan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Teknoloji Dostu sitesi olarak bu desteklere ihtiyacımız var. Bize sosyal medya adreslerinden de ulaşabilirsiniz. Yazılarımızı sosyal medyada paylaşarak bize çok büyük bir destek sağlamış olursunuz. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere.