Android Ekranı TV’ye Yansıtma Rootsuz!

tarafından
Android Ekranı TV’ye Yansıtma Rootsuz!

Android ekranı televizyona nasıl yansıtılır ? Android televizyonda film,video izlemek veya bilgisayarda yansıtarak büyük ekranda Android deneyimlemek istiyorsanız bu makale tam size göre.

Android Ekranı TV’ye Yansıtma Nasıl Yapılır ?

Android bir telefon var ise telefondan televizyona ekran yansıtma işlemini çoğu televizyona ve bilgisayarlara ekranınızı rahatlıkla yansıtabilirsiniz. Eğer iOS işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsanız bu sıkıntılı bir durum. Çünkü iPhone veya başka bir Apple cihazda bulunan yansıtma özelliği sadece Apple TV için geçerli. Başka marka televizyonlara yansıtma yapamıyorsunuz. İşte bu Android’in özgür bir işletim sistemi olduğunu ortaya koyuyor. Bu rehber Android cihazı olan kullanıcılar içindir. İsterseniz rehbere başlayalım.

Android Ekranı TV'ye yansıtma

Android Ekranı Rootsuz TV’ye Yansıtma

Öncelikle bu işlem için yarı-akıllı bir televizyona ihtiyacınız var. Yarı akıllıdan kastım şu; tamamen bir uygulama mağazası olmasına gerek yok. Eğer Miracast & intel Widi teknolojisi var ise çok kolay. Tabii bu özelliği kullanmak için telefonunuzun da bu teknolojiyi desteklemesi lazım. Aşırı düşük bütçeli olmayan çoğu telefonda artık neredeyse hepsinde var bu özellik. Eğer yoksa üzülmeyin. En eski telefonlarda bile çalışan yöntem olarak DLNA ile ekran yansıtma rehberi teknolojidostu.net ‘te bekleyin yakında yayında olacak.

Miracast & Intel Widi Kullanarak TV’ye Yansıtma

Telefonda bu özelliği açmak için -çoğu telefonda böyle eğer sizde böyle bir ayar çıkmıyorsa ya desteklemiyordur ya da farklı şekilde açılıyordur- üstten durum çubuğunu indirin. Screen Mirroring veya Ekranı Yayınla ikonuna tıklayın.

Saf Android, Samsung, Huawei aşağıdaki gibi gözüküyor.

Android Ekranı TV'ye Yansıtma

Televizyonunuzda ise şu şekillerde gözükebilir. Modelden modele değişiklik gösterebilir.

Android Ekranı TV'ye Yansıtma

Bu ayarı aktifleştirdikten sonra telefonunuzdan da açıyorsunuz ayarı. Sonradan telefonunuzda TV modeli beliriyor. Tıkladığınızda televizyondan onay verin ve işte. Telefondan televizyona ekranınızı yayınladınız.

Eğer bu özellik televizyonuzda veya telefonunuzda yoksa üzülmeyin. En eski telefonlarda bile çalışan yöntem olarak DLNA ile ekran yansıtma rehberi teknolojidostu.net ‘te bekleyin yakında yayında olacak.

Teknoloji Dostu Forumuna üye ol! Soruların varsa konu açabilirsin!