Akıllı Ev Teknolojileri İçin Tavsiye Ürünler

tarafından
Akıllı Ev Teknolojileri İçin Tavsiye Ürünler

Akıllı bir ev, evinizin güvenliğini artırır, günlük işleri daha kolay hale getirir ve evinize birkaç başka eklemenin bile hayal edebileceği harika bir faktör getirir.

Tek dezavantajı kurulum işlemidir. Akıllı bir ev çok farklı parçalardan yapıldığından, hangi cihazların başkalarıyla tam olarak çalıştığını ve neyle başlayacağınızı anlamak zor olabilir.

Akıllı Ev

Bu süreci hızlandırmak ve ilk önce akıllı ev teknolojisine gitmenize izin vermek için, Akıllı Ev Başlangıç ​​Kiti’ni sizin için tam olarak ne tür bir cihaz için doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için bir araya getirdik. Ürünler için en iyi seçeneklerimizi önerdik ve bu konuları daha derinlemesine kapsayan diğer makalelere bağlantılar sağladık.

Evin önünden başlayalım.

Akıllı Kilitler

Akıllı kilitler, yalnızca eklenmiş güvenlikten daha fazlasıdır. Evinize girip çıkmayı kolaylaştırırlar. Elleriniz doluyken anahtarı bulmak için kaç kere uğraştınız? Dogwalker’a girmek için kaç kez paspasın altına gizlenmiş yedek bir anahtar bırakmak zorunda kaldınız?

Akıllı Kilit

Ağustos Akıllı Kilidi öneririz. Tüketicilere sunulan akıllı kilitler için en popüler seçeneklerden biridir. Bir sürgü üzerine sığar ve sadece bir tornavidadan başka bir şey olmadan sadece 10 ila 15 dakikada monte edilebilir.

Ağustos ayını ayarladıktan sonra, telefonunuz menzile girdiğinde otomatik olarak açılır ve belirli bir süre sonra tekrar otomatik olarak kilitlenir.

Ağustos, bir çarpma anahtarı ile seçilemez veya açılamaz. Konuklara Ağustos uygulamasını indirebilir ve kapının kilidini açmak için geçici bir kod verilebilir, bu da evinize erişmesi gereken nadir ziyaretçiler için mükemmel bir çözümdür. Ağustos aynı zamanda giren ve çıkan her insanı günlüğe kaydeder, böylece evinizde neler olup bittiğini her zaman bilirsiniz.

Akıllı kilitler hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradaki yazımıza göz atın.

Akıllı Güvenlik Kameraları

Akıllı Güvenlik Kamerası

Güvenlik kameranız genel olarak ev güvenlik sistemine, tercihen de üçüncü taraf izlemeli olarak bağlanmalıdır. Bu, bir soruna cevap vermek için her zaman mevcut olmanız veya bağlı olmanız gerekmez; Evinizin etrafında bir şey olursa, izleme firması kendi yetkililerinize ulaşabilir.

Öte yandan, ek güvenlik kameraları her zaman yardımcı olur. Yalnızca evinizin belirli bir alanını izlemek için akıllı bir güvenlik kamerası arıyorsanız, iç mekan kullanımı için Nest Cam Indoor veya dış mekan kullanımı için Nest Security Camera ürününü öneririz.

Her iki kamera da gerçek zamanlı olarak 1080p’de yayın yapıyor ve iki yönlü ses, gece görüşü ve hareket algılama özelliği sunuyor. Kameralar yalnızca hareket algılandığında kaydeder, bu nedenle bulut depolama alanınızı doldurma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Sizi aktivite konusunda uyaran bir push bildirimi alacaksınız. Oradan, onu görmezden gelmeye karar verebilirsiniz (köpeğiniz kamerayı tetikledi ise) veya yetkilileri arayın.

Akıllı Kapı Zilleri

Akıllı Zil

Akıllı bir kapı zili bir güvenlik kamerası gibidir, ancak yalnızca bir alanı kapsar: doğrudan kapınızın önündeki alan. Bunlar “sundurma korsanları” için mükemmel bir çözüm; parlak Amazon Prime kutularını gün ortasında sundurmalardan çekmeyi seven insanlar.

Çevrimiçi alışveriş ve teslimat toplumumuzda, geldiğinde bir paket almak için her zaman evde olamazsınız, ancak buna göz kulak olabilirsiniz.

Ön veranda güvenliği için, birkaç seçenek Skybell HD video kapı zilinden daha iyidir. Akıllı kapı zilleri hakkında bir şey biliyorsanız, bu sürpriz olabilir. Nest Hello ve Ring her ikisi de popüler seçeneklerdir, ancak Skybell HD onları birkaç önemli alanda yener.

Her şeyden önce, diğer seçeneklerden daha ucuzdur ve Nest, IFTTT ve Alexa ile bütünleşir. Hepsinden iyisi, Skybell HD ücretsiz bulut depolama alanı sunar.

Dezavantajı, hiçbir web uygulaması olmamasıdır, ancak çoğu kişi web’i yine de evlerinde check-in yapmak için kullanmaz. İki yönlü ses, bir teslimat sürücüsünün görüş alanı dışındaki bir yere bir paket bırakmasını veya izlemekte olduğunuz birini uyarmasını bildirmeyi kolaylaştırır. Ne de olsa, az şey düşündükleri kadar görünmez olmadıklarını bilmek gibi bir hırsızı caydırıyor.

Akıllı aydınlatma

Akıllı Aydınlatma

Akıllı aydınlatma, akıllı ev teknolojisinin orijinal parçalarından biridir. Bir düğmeye dokunarak ışıklarınızı açıp kapamanız hiç de mükemmel bir şey değildi, ancak eski olduklarını söylemek güvenli.

Teknoloji hala inanılmaz, ancak akıllı aydınlatma hemen hemen her yerde hazır. Pazar, sıralaması zor olabilecek düzinelerce seçenekle doludur. Philips Hue ve LIFX gibi markalar satışa hükmediyor, ancak gerçekten en iyi seçenekler bunlar mı?

Bunun cevabı, akıllı beyaz ışıklar mı yoksa akıllı renk değiştiren ışıklar mı istediğinizde yatmaktadır. Renk tutkunu olmadıkça, Philips Hue ve LIFX’in sunduğu 16 milyon farklı renk tonu boşa gidecek. Mutfakta veya banyoda olduğu gibi parlak olmasını istediğiniz lambaları kontrol etmek için beyaz lambalar gayet iyi.

Renkli ışıklar en iyi ortam yaratmak için kullanılır ve bu genellikle dolaylı aydınlatma anlamına gelir. Gölgeli lambalar, masa lambaları ve diğer aydınlatma sistemleri, en çok renk değiştiren ampullerden yararlanır.

Standart beyaz ışıklar için Ikea’nın Tradfri akıllı lambalarından daha iyi bir ampul bulamazsınız. Sadece ampul başına 13 dolar, bunlar piyasadaki en uygun fiyatlı akıllı ışıklardan bazılarıdır. Amazon Alexa ve Apple HomeKit ile çalışıyorlar. Üç renk ayarı arasından seçim yapabilirsiniz: sıcak beyaz, sıcak parlaklık ve soğuk beyaz. Bir evin tamamını yeterli aydınlatma ile donatmak için Tradfri ampuller en iyi seçenektir.

Ancak, renk değiştiren ampuller için Philips Hue ile yanlış gitmek zor. Şirket ilk olarak 1891 yılında kuruldu ve lambaları her zaman akıllı olmamasına rağmen, Philips her zaman aydınlatma sektöründe yer aldı. Renk değiştiren Hue ampulleri birinci sınıf bir ürün için satılıyor, başlangıç ​​kiti 200 dolar civarında geliyor, ancak işlevsellik fiyattan daha fazlasını oluşturuyor.

Başlangıç ​​seti üç ampul ve Hue Köprüsü içerir. Sistemi kurduktan sonra, ışıkları farklı zamanlarda yanacak şekilde programlayabilir, birden fazla renk önayarından birini seçebilir (veya kendinizinkini oluşturabilir) ve hatta ışıkları müziğe göre bakacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Akıllı Termostat

Akıllı Termostat

Akıllı termostatlar, evinize kolaylık sağlamaktan çok daha fazlasını sunar; fayda maliyetlerini azaltmanızı kolaylaştırır. Akıllı termostatlar günlük düzeninizi öğrenir ve yaşam tarzınıza göre otomatik olarak ayarlanır.

Herkes gündüz evden çıktığında, termostat eve gelmeden birkaç saat öncesine kadar kapanır. Akıllı termostatlar, evinizi masrafları artırmadan tutarlı bir sıcaklıkta tutmak için gün boyunca mikro ayarlamalar yapar.

Nest, pazardaki hedef adıdır, ancak bizim önerimiz değil. Ortalama bir kişi için tek bir akıllı termostat seçmek zorunda olsaydık, ecobee4 olurdu. Bu akıllı termostatın, ev sahiplerini ısıtma ve soğutma maliyetlerinde yılda% 23’e varan oranda kurtardığı söyleniyor, ancak gerçek çekiciliği oda sensörlerinde yatıyor.

Akıllı termostatların çoğu, sıcaklık ölçümlerini yalnızca içinde bulundukları odaya dayandırır, ancak ecobee4, kullanıcıların termostatlara tüm ortamdaki ortam sıcaklığı hakkında daha iyi bir okuma yapabilmeleri için sensörleri evlerinin her yerine yerleştirmelerini sağlar.

Kurulum sadece yarım saat sürer. Kurulduktan sonra ecobee4, kullanıcıların sıcaklığı yalnızca sesleriyle ayarlamalarını sağlayan yerleşik bir Amazon Alexa’ya sahiptir.

Ecobee4, pazara en son eklenen üründür ve önceki yinelemeden tek farkı Alexa’nın eklenmesi olsa da, fiyatta artış yok. 238 dolar için, zamanla kendisinin parasını ödeyecek mükemmel bir termostat elde edebilirsiniz.

Akıllı Asistanlar

Amazon Echo

Akıllı bir ev uygundur, ancak ses kontrolü onu başka bir seviyeye taşır. Akıllı evinizi kontrol etmek için üç ana seçenek Google Home, Amazon Alexa ve Apple HomeKit’tir (veya Siri.) Bunların her birinin artıları ve eksileri olsa da, Google Home ve Amazon Alexa esasen eviniz üzerinde aynı düzeyde kontrol sağlar.

Apple HomeKit, HomeKit uyumlu HomePod herhangi bir akıllı hoparlörün en iyi ses kalitesine sahip olmasına rağmen, uyumluluğu bakımından çok daha sınırlıdır ve ev kontrolü için en iyi seçenek değildir.

Tavsiyemiz Amazon Echo Show’da yatıyor. Ekran uyumlu akıllı kapı zillerine bağlanabilir, hava durumunu görüntüleyebilir, takviminizi kontrol edebilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Ayrıca ekrana ses komutları da verebilirsiniz. Yankı Şovu’nun sahip olmadığı tek şey, Amazon ve Google arasındaki sürekli rekabet nedeniyle YouTube’dur.

Google Ana Sayfa’nın Alexa’dan biraz daha çekici bir sesi var, ancak Yankı’nın işlevselliği eşsiz . Amazon sürekli olarak daha önce olduğundan daha güçlü bir güç kaynağı olan Yankı güncellemelerini yayınlar.

Diğer Akıllı Ev Teknolojileri

Evinize ekleyebileceğiniz yüzlerce cihaz var. Akıllı prizler , gücü uzaktan kontrol etmek ve enerji kullanımını izlemek için kullanışlıdır, akıllı fırınlar ve akıllı yıkayıcılar ve kurutucular gibi daha gelişmiş ekipmanlar size günlük işler üzerinde ses kontrolü sağlar. Bunlar akıllı bir ev için kesinlikle gerekli değildir, ancak genişletmeye karar verirseniz hoş ilaveler olabilir.

Diğer akıllı ev teknolojileri

Akıllı ev hub’ları normal olarak uyumlu olmayan cihazlar arasında uyumluluğu sağlar. Örneğin, bir Zigbee cihazı ve Z-Wave cihazı (iki ana akıllı ev protokolü türü) normalde birbirleriyle çalışmaz; ancak Samsung SmartThings Hub gibi bir şey kullanmak akıllı evinizi düzene sokabilir ve tüm telefonunuz üzerinde kontrol sahibi olabilir tek bir uygulamadan sistemler.

Bu makaleyi başlamak için bir rehber olarak kullanın, ancak evinize yönelik isteklerinizi benzersiz olduğunu unutmayın. Önerdiklerimiz sizin için en iyi seçenek olmayabilir.

Nelerin mevcut olduğunu öğrenmek için zaman ayırın ve daha sonra hangi cihazların sizin için en uygun olduğuna karar verin. Bunu bilmeden önce, bir ışık anahtarını en son çevirdiğinizde unutmuşsunuzdur.